پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرود اضطراری هواپیما به خاطر بویی شبیه بوی جوراب!

تاریخ خبر: // کد خبر: 319148 // // // // //


فرود اضطراری هواپیما به خاطر بویی شبیه بوی جوراب!

یک خلبان خطوط هوایی بریتیش ایرویز پس از آنکه بویی شبیه بوی جوراب عرق کرده و کود حیوانی بر او غالب شد در فرودگاه هیثرو لندن فرود اضطراری کرد.


فرود اضطراری هواپیما به خاطر بویی شبیه بوی جوراب!

این هواپیمای ایرباس A320 که از زوریخ به پرواز درآمده بود بعد از سرایت بوی بد به کابین خلبان در ۲۳ سپتامبر سال گذشته ناچار به فرود اضطراری شد. خلبانان بعد از احساس این بوی ناخوشایند ماسک های اکسیژن خود را به صورت زدند، به خصوص کمک خلبان که دچار سوزش چشم و گلو، دل پیچه و تهوع شده بود و به محض فرود ناچار به استفراغ از پنجره شد.

هیچ یک از ۱۴۵ مسافر و خدمه پرواز احساس ناخوشایندی نداشتند اما به محض فرود، خلبان و کمک او به بیمارستان منتقل شده و پس از معاینات پزشکی، همان روز مرخص شدند. در گزارش شاخه بررسی سوانح هوایی که روز گذشته منتشر شده، گفته شده است که علیرغم بررسی ها و تحقیقات جامع، منشأ بوی بد شناسایی نشده است. در این گزارش به ۵ اتفاق مشابه دیگر در هواپیماهای مشابه اشاره شده است. از شباهت ها بین این اتفاقات می توان به وقوع در فضاهای مرطوب و شرجی و همچنین پروازهای کوتاه بین شهری در اروپا اشاره کرد. در ۵ سال گذشته بیش از ۳۱۶۶ مورد بوی بد یا دود به شاخه بررسی سوانح هوایی گزارش داده شده است.

در این موارد ثبت شده به دلایل بسیاری مانند نشست روغن موتور یا سوختن شیرینی اشاره شده است. این نهاد نظارتی ادعا کرده که علیرغم گزارش های مشابه در سال های اخیر، تمامی تحقیقات صورت گرفته نتوانسته اند علت اکثر این بوهای بد را شناسایی کنند. اپراتور و کارخانه سازنده هواپیمای پرواز زوریخ نیز گفته اند تلاش می کنند تا با انجام اقدامات تعمیر و نگهداری جامع برای شناسایی منشأ بوی بد، تغییر رویه کارکرد تیم های پروازی و تغییرات برای افزایش گردش هوا در کابین خلبان از وقوع این گونه حوادث جلوگیری کنند. ژانویه سال جاری نیز خلبانی پس از پوشیدن ماسک و به خاطر بوی بد ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه هیثرو شده بود. این پرواز عصرگاهی از آتن در حالی که ۴ مایل دریایی از لندن فاصله داشت به دلیل بد شدن حال کمک خلبان، حالت اضطراری اعلام کرده و ناچار به فرود برنامه ریزی نشده شد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از نامه نیوز


دیدگاه خود را بنویسید

  1. ناشناس نوشته است:
    22:17 مورخه 13 مرد 99

    بعضی از برنج ها بوی جوراب می دن.

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو