پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه کرمانشاه، “هاب” پروازهای منطقه غرب کشور می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 319250 // // // //


فرودگاه کرمانشاه، “هاب” پروازهای منطقه غرب کشور می‌شود

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به قدمت بالای فرودگاه کرمانشاه و امکانات مطلوب آن، گفت: زیرساخت ها برای تبدیل این فرودگاه به هاب پروازهای منطقه غرب کشور فراهم شده و موافقت های مورد نیاز آن نیز اخذ شده است.


فرودگاه کرمانشاه، “هاب” پروازهای منطقه غرب کشور می‌شود

مهرداد سالاری در آیین امضای تفاهم نامه احداث مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران که امروز (13 مرداد) با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، با ابراز خرسندی از این اتفاق تاریخی گفت: این حرکت مبنای تاریخی دارد و می تواند منشا خیر و برکت برای سه استان کرمانشاه، کردستان و همدان شود.

وی به زیرساخت های گردشگری مطلوب در غرب کشور اشاره و از راه مناسب به عنوان مهم ترین آنها یاد کرد و افزود: استان کرمانشاه در حال حاضر شبکه بزرگراهی به مراکز استان های همجوار شامل همدان، ایلام، لرستان و کردستان دارد و پروژه های آزادراهی آن نیز با جدیت دنبال می شود.

سالاری افزود: در حال حاضر برای ساخت آزادراه همدان-کرمانشاه به دنبال جذب سرمایه گذار بخش خصوصی هستیم و راه اندازی این مسیر هم می تواند در ارتقا زیرساخت های ارتباطی در این مسیر نقش مهمی داشته باشد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه به فرودگاه کرمانشاه اشاره کرد وافزود: این فرودگاه قدمتی طولانی دارد و پیش از انقلاب در کرمانشاه راه اندازی شده و هم اکنون امکانات خوبی دارد و در حال بازسازی باند اصلی آن هستیم.

سالاری از پیگیری برای تبدیل شدن فرودگاه کرمانشاه به هاب پرواز های منطقه غرب کشور خبر داد وافزود: زیرساخت ها در این زمینه فراهم شده و موافقت ها هم اخذ شده و با این کار می توانیم ارتباط خوب هوایی برای سفر به استان های غربی کشور فراهم کنیم.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به رسیدن راه آهن به کرمانشاه گفت: در حال حاضر پیگیری مسیر ریلی به سمت مرز خسروی ادامه دارد و پیشرفت زیرسازی راه آهن در مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب حدوود 80 درصد و در مسیر کرمانشاه-خسروی در مجموع حدود 20 درصد است.

سالاری خاطرنشان کرد: برنامه داریم مسیر ریلی را تا شهر خانقین در کشور عراق پیدا کند و این مسیر باید در نهایت به بندر لاذقیه در سوریه متصل شود و این امر مسیر ریلی بین المللی را برای کرمانشاه رقم می زند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران فرصت های گردشگری خوبی برای سه استان کرمانشاه، همدان و کردستان فراهم می کند ابراز امیدواری کرد: در آینده استان های ایلام و لرستان هم به این مسیر اضافه شده و از مزایای آن بهره مند شوند.

سالاری با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن این مسیر بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این مسیر تاکید کرد وافزود: راه اندازی این مسیر جز با حضور بخش خصوصی امکان پذیر نیست و باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

این مسئول به رونق درآمدهای شهرداری از ایجاد این مسیر اشاره کرد و افزود: رونق گردشگری شهری از موجب افزایش تمکن مالی شهروندان می شود و این امر در نهایت به افزایش درآمدهای شهرداری که از محل عوارض تامین می شود منجر خواهد شد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو