پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رکورد پاراگلایدر مسافت آسیا شکسته شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 319380 // // //


رکورد پاراگلایدر مسافت آسیا شکسته شد

مسئول ورزش‌های هوایی استان کرمانشاه از شکسته شدن رکورد پارگلایدر مسافت آسیا در کرمانشاه خبر داد.


رکورد پاراگلایدر مسافت آسیا شکسته شد

محمدرضا نقدی، بااشاره به انجام طولانی ترین پرواز آزاد مسافت آسیا از کرمانشاه، اظهارکرد: سهیل باریکانی از خلبانان مطرح پارگلایدر ایران روز گذشته(12 مرداد) با تیک آف از سایت نواکوه در کرندغرب استان کرمانشاه و فرود در حوالی آبیک قزوین، رکورد پارگلایدر مسافت آسیا و ایران را شکست.

وی تصریح کرد: این خلبان البرزی برای ثبت این رکورد مسیر 441 کیلومتری سایت نواکوه تا آبیک قزوین را پیمایش کرده و  رکورد آسیا را به نام خود ثبت کرد.

به گفته مسئول ورزش‌های هوایی استان کرمانشاه پیش از این خلبان علیرضا اثنی عشری با ثبت رکورد 426 کیلوگرم و پرواز از سایت نواکوه کرندغرب و فرود در حوالی تهران رکورد پرواز پاراگلایدر مسافت آسیا را در اختیار داشت.

وی تصریح کرد: همچنین دیروز(یکشنبه) خلبان علی رضوان فیضی از استان گلستان 425 کیلومتر و هادی حیدری از آذربایجان غربی 420 کیلومتر را با پارگلایدر  پیمایش کردند.

نقدی در ادامه از رکورد شکنی پارگلایدر آسیا در بخش بانوان توسط یک بانوی پارگلایدرسوار کرمانشاهی هم خبر داد و گفت: فاطمه شریفی از خلبانان پارگلایدر استان کرمانشاه با تیک آف از سایت نواکوه و فرود در آبگرم قزوین با 320 کیلومتر پرواز آزاد رکورد مسافت بانوان پارگلایدرسوار آسیا و ایران را شکست.

وی در ادامه بااشاره به حضور تعدادی از برترین خلبانان پارگلایدر ایران در کرمانشاه، اظهارکرد: در استان کرمانشاه تعدادی سایت پروازی همچون ویس قرنی و نواکوه را داریم که از بهترین سایت‌های پروازی آسیا هستند، برای همین هرساله در فصل گرم که زمان مناسبی برای رکوردشکنی است به کرمانشاه سفر کرده و رکوردهای آسیایی این رشته را که در اختیار ایرانیان است، جابجا می‌کنند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو