پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری ارتباطات منظم هوایی بین «دوشنبه» و «دوبی»

تاریخ خبر: // کد خبر: 319451 // // //


برقراری ارتباطات منظم هوایی بین «دوشنبه» و «دوبی»

فرودگاه بین‌المللی شهر دوشنبه از برقراری مجدد پروازهای منظم در مسیر «دوشنبه- دوبی – دوشنبه» خبر داد.


برقراری ارتباطات منظم هوایی بین «دوشنبه» و «دوبی»

«جمیله حسین اوا» سخنگوی فرودگاه بین‌المللی شهر دوشنبه از برقراری ارتباط منظم هوایی بین این کشور و امارات متحده عربی خبر داد.

بنابر سخنان وی، امروز شرکت «فلای دبی» امارات متحده عربی در مسیر دوشنبه پرواز می‌کند و در تاریخ 6 آگوست، شرکت هواپیمایی «سامان ایر» تاجیکستان در مسیر دوبی پرواز خواهد کرد.

حسین اوا افزود: پروازهای هواپیماهای شرکت «فلای دوبی» در مسیر دوشنبه هنوز از 21 ژوئیه ازسرگرفته شده و پرواز امروز سومین پرواز در این مسیر خواهد بود.

وی گفت: شرکت مذکور تا شیوع بیماری همه گیر کرونا هفته 3 بار در مسیر تاجیکستان پرواز انجام می داد.

سخنگوی فرودگاه بین‌المللی دوشنبه در مورد ازسرگیری ارتباط هوایی تاجیکستان با کشورهای دیگر خارجی گفت که فعلا در این مورد اطلاع دقیق وجود نداریم.

به این ترتیب، شهروندان تاجیکستان که مایل به پرواز در مسیر دوشنبه – دبی هستند، باید مدارک لازم برای ورود به امارات متحده عربی مانند ویزای توریستی/کاری، بیمه درمانی معتبر، فرم اعلامیه سلامت در وب سایت قبل از پرواز، در صورت داشتن روادید کاری  پاسخ مثبت برنامه الکترونیکی  Permit و کارت Emirates ID و  مجوز عدم ابتلا به کرونا صادر شده در مدت 72 ساعت قبل از پرواز را به همراه داشته باشد.

گفتنی است شهروندان کشورهای خارجی باید به همراه خود مدارکی اجازه ورود به مرزهای امارات متحده عربی مانند بیمه درمانی معتبر، فرم اعلامیه سلامت از قبل آماده شده را داشته باشند.

شهروندان خارجی که از طریق دوبی پرواز ترانزیت انجام می‌دهند می‌توانند تنها به کشورهای خود پرواز کنند و باید بلیط تا کشور مقصد و همچنین مجوز عدم ابتلا به کرونا را به همراه داشته باشند.

شهروندان سایر کشورهای خارجی مایل به انجام سفر به «دوشنبه» باید به همراه خود مجوز نهادهای مربوطه تاجیکستان برای ورود به قلمرو این کشور و همچنین روادید (در صورت لزوم) و مجوز عدم ابتلا به ویروس همه گیر کرونا را داشته باشند.

شرکت هواپیمایی خاطرنشان شده است که مسافرانی که حرارت بلند یا علائم کرونا را داشته باشند حق ورود به سالن هواپیمایی نخواهند داشت. طبق الزامات، تمام مسافران باید ماسک پزشکی و دستکش داشته باشند.

هنگام ورود به تاجیکستان تمام شهروندان تاجیکستان و همچنین اتباع کشورهای خارجی (به استثنای دیپلمات‌ها، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی دارای موقعیت ویژه، مهمانان دولت، وزارتخانه و نهادهای دولت تاجیکستان) تست کرونا می‌دهند و تا آماده شدن نتایج تشخیص، قرنطینه می‌شوند.

افرادی که نتیجه تشخیص کرونا آنها مثبت است به مدت 14 روز در قرنطینه می‌مانند و درمان می‌شوند.

مسافرانی که به همراه خود مجوز عدم ابتلا به کرونا (صادر شده ظرف 48 ساعت قبل از پرواز) دارند، بدون هیچ مشکلی به قلمرو تاجیکستان وارد می‌شوند، اما آنها باید در موسسات پزشکی محل اقامت خود ثبت نام و به مدت 2 هفته الزامات قرنطینه را در خانه رعایت کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو