پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چین ۳۸ پهپاد به پاکستان ارسال می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 319612 // // //


چین ۳۸ پهپاد به پاکستان ارسال می‌کند

پاکستان برای مقابله با حمله ملخ‌های صحرایی که در ۲۵ سال گذشته بی سابقه بوده ۳۸ پهپاد دیگر پیشرفته چینی از سری “تی-۱۶” را برای سمپاشی مزارع کشاورزی تحویل خواهد گرفت.


چین ۳۸ پهپاد به پاکستان ارسال می‌کند

منابع خبری در پاکستان اعلام کردند: چین ۳۸ پهپاد دیگر را برای مقابله با ملخ‌ها به پاکستان می‌فرستد.
پایگاه خبری “رادیو پاکستان” اعلام کرد پاکستان که پیشتر برای مقابله با هجوم ملخ‌های صحرایی که هجوم آن‌ها به ۴ ایالت این کشور گسترش پیدا کرده، ۱۲ فروند پهپاد پیشرفته ساخت چین را وارد کرده بود، از واردات بیشتر پهپاد‌های چینی خبر داد.
براساس این گزارش پاکستان برای مقابله با حمله ملخ‌های صحرایی که به گفته مسئولین این کشور در ۲۵ سال گذشته بی سابقه بوده طی روز‌های آتی ۳۸ پهپاد دیگر پیشرفته چینی از سری “تی-۱۶” را برای سمپاشی مزارع کشاورزی تحویل خواهد گرفت.
به گفته منابع خبری این پهپاد‌های چینی به طور ویژه برای استفاده در امور کشاورزی طراحی شده و قابلیت کنترل از فاصله دور را دارند.
منابع خبری افزودند: به زودی یک تیم فنی از چین برای کمک به مسئولان پاکستانی در استفاده از این پهپاد‌ها عازم این کشور می‌شوند.
خبرگزاری رادیو پاکستان گزارش داد: یک شرکت پیشرو چینی نیز ابراز تمایل کرده یک واحد صنعتی در پاکستان برای ساخت هواپیما‌های بدون سرنشین جهت محافظت از محصولات زراعی و مبارزه با ملخ‌ها احداث کند.
براساس پیش بینی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) هجوم ملخ‌های صحرایی به زمین‌های کشاورزی پاکستان در فصل تابستان امسال خسارت ۴۶۰ میلیارد روپیه به دنبال دارد.
این در حالیه که محصولات کشاورزی سهم ۳۷ درصدی در اقتصاد پاکستان داشته و نیمی از نیروی کار در پاکستان در این بخش مشغول فعالیت هستند.
کارشناسان پیش بینی می‌کنند هجوم ملخ‌ها ضمن کاهش ۵۰ درصدی محصولات زراعی و باغی پاکستان می‌تواند در کنار معضل کرونا بر دیگر مشکلات اقتصادی این کشور افزوده شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو