پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رشد ۶ برابری صادرات از کارگو ترمینال اصفهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 319624 // // // خبر مهم


رشد ۶ برابری صادرات از کارگو ترمینال اصفهان

مدیرکل گمرکات استان اصفهان از رونق صادرات محصولات غذایی از کارگو ترمینال فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان با رشد ۶ برابری ۴ ماهه۹۹ نسبت به کل سال ۹۸ خبر داد.


رشد ۶ برابری صادرات از کارگو ترمینال اصفهان

رسول کوهستانی پزوه با اشاره به افزایش صادرات از طریق کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اظهار داشت: طی تیر ماه ۹۹، چهل قلم کالای مختلف به ارزش دو میلیون و ۲۰ هزار دلار و به وزن ۳۵۸ هزار و ۴۵۵ کیلوگرم از طریق گمرک مرزی هوایی استان اصفهان به مقصد کشور کویت صادرات شده است.

وی در مقایسه صادرات محصولات غذایی از طریق کارگو ترمینال استان اصفهان در چهار ماهه ابتدای امسال با کل سال ۹۸ گفت: بیش از ۶ برابر رشد ارزشی و پنج برابر رشد وزنی داشته‌ایم.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان در زمینه صادرات چهار ماهه ابتدای امسال از طریق گمرک فرودگاه شهید بهشتی بیان داشت: در فروردین ماه هشت هزار و ۵۸۰ کیلوگرم و به ارزش ۶۹ هزار دلار، در اردیبهشت ماه ۱۰۴ هزار و ۳۰۱ کیلو گرم و به ارزش ۶۸۵ هزار دلار در خرداد ماه ۲۹۴ هزار و ۱۵۸ کیلوگرم و به ارزش و دو میلیون و ۲۳ هزار دلار و در تیرماه ۳۵۸ هزار و ۴۵۵ کیلوگرم و ارزش دو میلیون ۲۰ هزار دلار صادرات داشته‌ایم.

وی بیان داشت: در چهارماهه ابتدای امسال ۷۶۵ هزار و ۴۹۴ کیلوگرم و به ارزش چهار میلیون و ۷۹۸ هزار دلار صادرات محصولات غذایی از طریق کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان داشته‌ایم و این در حالی است که در کل سال ۹۸ صادرات محصولات غذایی از طریق کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ۷۸۰ هزار دلار و به وزن حدود ۱۵۹ هزار کیلوگرم بوده است.

کوهستانی پزوه در مقایسه صادرات محصولات غذایی از طریق مرز هوایی استان اصفهان در چهار ماهه ابتدای امسال با کل سال ۹۸ تاکید کرد: بیش از ۶ برابر رشد ارزشی و ۵۱ برابر رشد وزنی داشته‌ایم.

وی عمده محصولات صادراتی طی چهار ماهه ابتدای امسال انواع ماهی و میگو، سبزیجات وصیفی جات، میوه‌های خوراکی و فرآورده‌های آنها و عسل برشمرد و بیان داشت: طی این مدت انواع ماهی ومیگو ۵۹۹ هزار کیلوگرم و به ارزش چهار میلیون و ۴۷۹ هزار دلار، سبزیجات و محصولات صیفی به وزن ۹۳ هزار و ۸۸۷ کیلوگرم و به ارزش ۹۳ هزار و ۱۹۳ دلار، میوه‌های خوراکی به وزن ۶۸ هزار و ۴۶۹ کیلوگرم و به ارزش ۹۵ هزار دلار و عسل به وزن ۷۱۴ کیلوگرم و به ارزش ۳ هزار و ۳۶۵ دلار به مقصد کویت از طریق کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان صادرات داشته‌ایم.
سید حسن قاضی عسگر با اعلام صادرات ۱۲۰۰ تن بار از پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان اظهار داشت: این پایانه در سال گذشته در زمینی به مساحت بیش از دو هزار مترمربع و توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی احداث شده است.

وی افزود: در سه ماه گذشته ۶۰ پرواز چارتر به مقصد کویت از پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان انجام شده است.

حمایت بیشتر صادرکنندگان اصفهانی از کارگو ترمینال

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان نهیز با اشاره به اینکه عمده اقلام صادر شده از پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان محصولات کشاورزی است، تصریح کرد: بالغ بر ۹۵ درصد صادرات از کارگو ترمینال به مواد کشاورزی اختصاص یافته است و صادرکنندگان اصفهانی باید از ظرفیت فراهم شده کارگوترمینال نهایت بهره را ببرند.
وی با تاکید بر ظرفیت صادرات صنایع دستی و فرش از طریق پایانه هوایی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان گفت: با احداث کارگوترمینال ظرفیت خوبی در زمینه تولید و صادرات محصولات گلخانه‌ای و صنایع دستی فراهم شده و این پایانه می‌تواند کمک شایانی در تولیدات، صادرات و رونق اقتصادی استان اصفهان داشته باشد.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو