پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کمک‌های امدادی روسیه به بیروت ارسال می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 319638 // // //


کمک‌های امدادی روسیه به بیروت ارسال می‌شود

کمک های امدادی روسیه با ۵ فروند هواپیما به بیروت ارسال می‌شود.


کمک‌های امدادی روسیه به بیروت ارسال می‌شود

در پی وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت، که به کشته و مجروح شدن ده‌ها تن منجر شد، وزارت حوادث غیرمترقبه فدراسیون روسیه اعلام کرد: ۵ فروند هواپیما حامل کمک‌های امدادی و بشر دوستانه بزودی عازم لبنان خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی وزارت حوادث غیرمترقبه فدراسیون روسیه اعلام کرد که این وزارتخانه، به‌عنوان بخشی از اقدامات انسان‌دوستانه خود، یک بیمارستان صحرایی به همراه تیمی از پزشکان متخصص، آزمایشگاه سیار تشخیص ویروس کرونا و تجهیزات پزشکی و درمانی به‌همراه گروهی از پزشکان را برای ارائه کمک‌های لازم به آسیب‌دیدگان در حادثه انفجار مهیب روز گذشته، به بیروت می‌فرستد.

سخنگوی وزارت حوادث غیرمترقبه فدراسیون روسیه در این خصوص گفت: تیم‌های پزشکی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان این کشور، شامل پزشکان متخصص صبح امروز بطور جداگانه راهی بیروت شده‌اند.

این وزارتخانه با اشاره به اینکه در مجموع پنج هواپیما سریعاً به بیروت اعزام خواهند شد، افزود: «هواپیماهای وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه یک بیمارستان سیار دارای تجهیزات لازم، گروهی از پزشکان و یک تیم نجات و امداد و  متخصصان سازمان فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه با یک آزمایشگاه برای شناسایی موارد عفونت ویروس کرونا را ارسال خواهند کرد.»

وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه یادآور شد که کلیه متخصصین روسی با در نظر گرفتن وضعیت اپیدمیولیک ناشی از شیوع ویروس کرونا، مجهز به لباس‌های مخصوص و تجهیزات محافظتی لازم خواهند بود.

پیش از این، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه، در پیام تلگرامی به “میشل عون” رئیس جمهوری لبنان، انفجار مهیب عصر روز گذشته در بندر بیروت را که باعث خسارات مالی و جانی بسیار شدیدی شده است، به دولت و ملت لبنان تسلیت گفته و از آمادگی روسیه برای ارائه کمک‌های ضروری به بیروت خبر داده بود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما / تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو