پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز ارسال محموله‌های غذایی و دارویی هلال احمر به بیروت از امروز

تاریخ خبر: // کد خبر: 319644 // // //


آغاز ارسال محموله‌های غذایی و دارویی هلال احمر به بیروت از امروز

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: کمک های بشردوستانه هلال احمر به ظرفیت ۹۵ تن مواد غذایی و دارویی عصر امروز به بیروت ارسال می‌شود.


آغاز ارسال محموله‌های غذایی و دارویی هلال احمر به بیروت از امروز

کریم همتی گفت: پس از وقوع حادثه انفجار شب گذشته در لبنان و گفت و گو با رئیس صلیب سرخ لبنان و رئیس منطقه شمال آفریقا (منا)، بلافاصله هماهنگی‌های لازم با سفیر کشورمان در لبنان برای ارسال کمک‌های فوری هلال احمر شامل کمک‌های دارویی و غذایی انجام شد.

همتی افزود: کمک‌های بشردوستانه هلال احمر به ظرفیت ۹۵ تن مواد غذایی و دارویی به همراه یک بیمارستان صحرایی آماده برای کمک به آسیب دیدگان حادثه، امروز به وسیله ۲ هواپیمای باری به بیروت ارسال می‌شود.

وی تاکید کرد: بیشتر داروهایی که ارسال می‌شود ویژه حوادث این چنینی و شامل داروهای تروما، شکستگی و … است.

همتی عنوان کرد: تیم امدادی و درمانی هلال احمر در لبنان مستقر می‌شود و با احصاء نیازها و مشکلات موجود، ارسال محموله‌های امدادی به این کشور ادامه می‌یابد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام تیم ۳۷ نفره درمانی هلال احمر شامل پزشکان متخصص و جراح، ارتوپد و بیهوشی گفت: تیم پزشکی ما اقدامات اولیه درمانی و عمل‌های جراحی انجام خواهند داد و علاوه بر آن اقلام زیستی با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و گرمای هوا و تجربه‌های امدادرسانی در این کشور، ارسال خواهد شد. علاوه بر این اگر امکان درمان مجروحان و مصدومان حادثه به دلیل کمبود امکانات در لبنان میسر نباشد، تعدادی از بیماران برای ادامه روند درمان به ایران منتقل می‌شوند.

همتی با تاکید بر اینکه بیشترین کمک‌ها اقلام دارویی و زیستی خواهد بود افزود: اگر در منطقه حادثه دیده نیاز به اسکان اضطراری وجود داشته باشد جمعیت هلال احمر ایران آماده کمک رسانی و اعزام امدادگران متخصص به این کشور است. فردا نیز یک تا دو محموله اقلام دارویی و زیستی و کمک‌های غذایی ۷۲ ساعته به کشور لبنان ارسال کنیم.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم برای جمع آوری کمک‌های مردمی انجام شده است گفت: در این زمینه فراخوان عمومی نداریم و فقط شماره حساب جمعیت هلال احمر به اعضا و خیران جمعیت داده شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: به محض جمع آوری کمک‌های خیران و اعضای هلال احمر که در شهرهای مذهبی اعلام آمادگی کرده‌اند، کمک‌ها در قالب یک پرواز به لبنان ارسال خواهد شد.

همتی با تاکید بر اینکه هنوز ارزیابی دقیقی از میزان خسارات ناشی از انفجار در لبنان وجود ندارد، گفت: تاکنون این حادثه بیش از ۴۰۰۰ هزار مجروح و بیش از ۱۰۰ نفر کشته داشته که با توجه به تعداد زیاد مجروحان، حضور تیم درمانی هلال احمر به مدت طولانی‌تر در لبنان، بستگی به نظر وزارت بهداشت آن کشور دارد.

وی گفت: امیدواریم با حضور پررنگ هلال احمر به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران باری از دوش مردم آسیب دیده لبنان برداشته شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو