پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۲ دستگاه دوربین حرارت سنج بدن در فرودگاه یزد نصب شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 319672 // // //


۲ دستگاه دوربین حرارت سنج بدن در فرودگاه یزد نصب شد

مدیرکل فرودگاه‌های یزد از نصب و راه‌اندازی ۲ دستگاه دوربین حرارتی جدید با هدف کنترل ورود و خروج افراد در راستای پیشگیری از ویروس کرونا در پایانه مسافری این فرودگاه خبر داد.


۲ دستگاه دوربین حرارت سنج بدن در فرودگاه یزد نصب شد

عباس محمدی افزود: این دوربین‌ها  توسط شرکت های داخلی، بومی سازی شده  و نسبت به تغییر دمای بدن افراد واکنش نشان می دهد.
وی معطل نشدن مسافران و دقت بالا را از ویژگی‌ دوربین های یادشده برشمرد و گفت: این دوربین‌ها با سرعت و دقت بسیار بالایی قادر است تا دمای بدن افراد را اندازه‌گیری و نمایش دهد و  مسافران مشکوک به ویروس کرونا را شناسایی کند تا مورد آزمایش‌های دقیق‌تری قرار گیرند.
مدیرکل فرودگاه های استان یزد با تشریح اقدامات  مبارزه با شیوع کرونا گفت: اجباری کردن استفاده از ماسک در تمامی مکان های فرودگاهی برای مسافران و کارکنان، اطلاع رسانی منظم و مداوم رعایت پروتکل ها توسط همکاران اطلاعات پرواز و همچنین ضدعفونی بار ورودی مسافران از جمله این اقدامات است.

محمدی اطلاع رسانی های محیطی از طریق نمایشگرها و نصب استیکرهای فاصله گذاری اجتماعی برای صف گیت ها و گندزدایی و سم زدایی روزانه پایانه مسافری را از دیگر اقدامات  اعلام کرد. 

 وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما در فرودگاه یزد فراهم کردن ایمنی کامل مسافران ورودی و خروجی و کارکنان این واحد و همچنین استفاده از تمام ظرفیت ها برای مبارزه با ویروس کرونا و اقدامات پیشگیری از آن است.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۱۴ هزار و ۷۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار این افراد به ۱۷ هزار و ۶۱۷ نفر رسید.

سیما سادات لاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۴مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲  هزار و ۷۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۵۶۰ نفر  بستری شدند.

معاون وزارت بهداشت  اضافه کرد:  تاکنون ۲۷۲ هزار و ۵۳۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین چهار هزار و ۱۳۲ نفر تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته لاری تاکنون ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام وضعیت قرمز و هشدار در ۲۵ استان افزود: مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در حالت هشدار است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو