پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هوای شهرستان طارم مه‌آلود است / کاهش دید افقی در برخی نقاط استان

تاریخ خبر: // کد خبر: 319677 // // //


هوای شهرستان طارم مه‌آلود است / کاهش دید افقی در برخی نقاط استان

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: در حال حاضر هوای شهرستان طارم، مه‌آلود بوده و از ساعات بعدازظهر نیز احتمال بارش‌های محلی در این منطقه از استان وجود دارد.


هوای شهرستان طارم مه‌آلود است / کاهش دید افقی در برخی نقاط استان

حسین سلطانی، روز سه‌شنبه افزود: از بعدازظهر یکشنبه /۱۲ مرداد ماه جاری/، وزش باد نقاط مختلف این استان را دربر گرفته است و طی امروز و فردا /سه‌شنبه و چهارشنبه/ نیز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: روز دوشنبه /۱۳ مرداد ماه/، شهر زنجان در بین مراکزی شهری این استان با ۱۴ متر بر ثانیه بیشترین سرعت وزش باد را داشت و میزان آن در شهرستان خرمدره نیز به ۱۳ متر بر ثانیه رسید.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: شهر قیدار با میزان دمای ۱۴+ درجه سانتیگراد و شهرهای ماهنشان و دندی نیز به ترتیب با دمای ۱۴ و ۳۷ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شد.

سلطانی به میزان دمای حداقل و حداکثر دیگر نقاط استان زنجان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت دمای هوای دندی ۱۶ و ۳۷، ماهنشان ۱۹ و ۳۷، حلب ۱۸ و ۳۶،  زرین رود ۱۷ و ۳۵، گرماب ۱۷ و ۳۵، باش قشلاق گرماب ۱۶ و ۳۵، چورزق ۲۱ و ۳۵، فیله خاصه ۱۹ و ۳۵، نیک پی ۱۷ و ۳۵، صائین قلعه ۱۷ و ۳۴، گیلوان ۲۳ و ۳۴، زنجان ۱۸ و ۳۴، آببر ۲۱ و ۳۴، دانشگاه زنجان ۱۶ و ۳۳، پری ۱۶ و ۳۳، سجاس ۱۷ و ۳۳، قیدار ۱۴ و ۳۲، فرودگاه زنجان ۱۸ و ۳۲، خیرآباد ۱۶ و ۳۱، ابهر ۱۷ و ۳۱ و خرمدره ۱۶ و ۳۰ سانتیگراد بالای صفر گزارش شدند.
وی، میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت، ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

سلطانی افزود: تا پایان هفته جاری، هوای زنجان خنک خواهد بود و احتمال بارش های پراکنده و ضعیف باران در برخی نقاط این استان پیش بینی شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو