پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه ضرر سنگین شرکت هواپیمایی لوفتهانزا

تاریخ خبر: // کد خبر: 320231 // // //


ادامه ضرر سنگین شرکت هواپیمایی لوفتهانزا

بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا در نیمه نخست امسال متحمل ۳.۶ میلیارد یورو ضرر خالص شده است.


ادامه ضرر سنگین شرکت هواپیمایی لوفتهانزا

شرکت هواپیمایی آلمانی “لوفتهانزا” که بزرگترین شرکت هواپیمایی در کل اروپا به حساب می‌آید روز سه شنبه اعلام کرد در نیمه نخست امسال متحمل ۳.۶ میلیارد یورو ضرر خالص شده که علت اصلی آن نیز شیوع ویروس کووید- ۱۹ بوده است. 

این گروه پیشرو حمل و نقل هوایی اروپا که با کمک‌های دولت آلمان از ورشکستگی نجات یافته است، انتظار دارد که کل امسال را با ضرردهی سپری کند. این شرکت با توجه به اوضاع و شرایط مالی و اقتصادی پیش آمده، در نظر دارد ۲۲ هزار نفر از نیروی کار خود را اخراج کند.

شمار مسافران شرکت هواپیمایی لوفتهانزا در فاصله ‏ماه‌های آوریل تا ‏ژوئن (سه ماهه دوم) امسال، در مقیاس سالیانه، یعنی نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته، ۹۶ درصد کاهش یافته است. در همین راستا میزان زیان شرکت نیز در شش ماهه نخست امسال به سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو رسید. میزان ضرر دهی شرکت در فاصله ‏ماه‌های آوریل تا ‏ژوئن (سه ماهه دوم) امسال نیز حدود یک و نیم میلیارد یورو برآورد شده است.

شیوع ویروس کووید- ۱۹، تقریبا کل حمل و نقل‌هایی هوایی را متوقف کرد. کل درآمدی که این شرکت در سه ماهه دوم امسال داشته، ناشی از تعمیر و نگهداری هواپیما و باربری بوده است که رقم آن با ۸۰ درصد کاهش در سه ماهه دوم امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته، به یک و نه دهم میلیارد یورو رسید. درآمد‌های این بخش در شش ماهه نخست امسال نیز در مقیاس سالانه ۵۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شرکت هواپیمایی لوفتهانزا که اکنون دولت به علت کمک ۹ میلیارد یورویی به آن سهامدار اصلی آن است در نظر دارد در چارچوب یک برنامه تعدیل ساختاری، یعنی مجموعــه اقداماتی که شرکت‌های با مشکل مالی مواجه شده برای سرپا نگه داشتن و در جهت بازارنگر کردن ساختار خود به اجرا می‌گذارند که معمولا اعمال سختگیرانه انضباط مالی، تعدیل نیرو‏ و کاهش هزینه‌ها را شامل می‌شود، حدود ۲۲ هزار نفر از نیروی کار تمام وقت خود را اخراج کند. شرکت هواپیمایی لوفتهانزا امیدوار است با این کار بهره وری خود را ۱۵ درصد افزایش دهد.

شرکت هواپیمایی لوفتهانزا هم اکنون ۷۶۰ فروند هواپیما در اختیار دارد که در چارچوب همین طرح در نظر دارد ۱۰۰ فروند از هواپیما‌های خود را بفروشد. از شمار نیروی کادر این شرکت نیز ۲۰ درصد کاسته خواهد شد.
این شرکت پیش بینی کرده است که کل امسال را با رکود سپری خواهد کرد.

با توجه به مشکلات مالی سنگینی که شرکت هواپیمایی لوفتهانزا با آن در ماه‌های اولیه امسال مواجه شده مجبور شد با دولت آلمان برای دریافت کمک مالی وارد مذاکرات و رایزنی شود و حدود ۹ میلیارد یورو از دولت نقدیندگی دریافت کرد. بدین ترتیب دولت آلمان اکنون به سهامدار اصلی شرکت هواپیمایی لوفتهانزا تبدیل شده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو