پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رو به رویی با بحران کاهش ذخایر مالی در فرودگاه‌های اروپایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 320441 // // //


رو به رویی با بحران کاهش ذخایر مالی در فرودگاه‌های اروپایی

دبیر کل انجمن فرودگاه‌های اروپایی هشدار داد در صورتی که از سرگیری فعالیت فرودگاه‌ها تسریع نشود بسیاری از فرودگاه‌های اروپایی در ماه‌های آینده با خطر کمبود ذخیره پولی، رو به رو خواهند شد.


رو به رویی با بحران کاهش ذخایر مالی در فرودگاه‌های اروپایی

اولیویه جانکوویچ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: بهبود فعالیت‌ها با سرعت بسیار پایین و با بلاتکلیفی در حال انجام است و میزان درآمد‌ها هم بسیار پایین است و فرودگاه‌ها در حال از دست دادن نقدینگی هستند.
وی افزود: در صورتی که احیای فعالیت‌ها با سرعتی قابل توجه انجام نشود بسیاری از فرودگاه‌ها ذخیره پولی خود را از دست می‌دهند.
انجمن فرودگاه‌های اروپایی در بیانیه خود اعلام کرد: در ماه ژوئیه از سرگیری فعالیت‌ها کندتر از حد انتظار بود و میزان حمل و نقل هوایی در مقایسه با همین زمان در سال ۲۰۱۹ با کاهش ۷۸ درصدی توام شده است. این انجمن، شامل بیش از ۵۰۰ فرودگاه در ۴۶ کشور اروپایی است.
جانکوویچ ضمن ابراز تاسف گفت: طی دو هفته اخیر به علت تصمیمات شماری از کشور‌ها در اعمال محدودیت‌های انجام سفر جدید، این روند باز هم کندتر شده است. وی به طور مشخص به تصمیم انگلیس برای قرنطینه مسافرانی که از
اسپانیا می‌آیند، اشاره کرد. در سه ماهه نخست سال جاری، مسافرت‌های هوایی در اروپا ۶۴.۲ درصد کاهش یافته است.
این رقم در سه ماهه دوم در مقایسه با همین زمان در سال گذشته به ۹۶.۴ درصد رسید و حمل و نقل هوایی تقریبا متوقف شد که این پیامد فاجعه بار بحران کووید ۱۹ بر بخش حمل و نقل هوایی بود. اواخر ژوئیه، انجمن فرودگاه‌های اروپایی، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی و شرکت‌های هواپیمایی ایرلاینز فور یوروپ در مورد محدودیت‌های مسافرت ناهماهنگ در اروپا که اعتماد مسافران را کاهش می‌دهد، ابراز تاسف کردند.
حمل و نقل هوایی از پایان سه ماهه دوم سال جاری و به طور عمده در حوزه پرواز‌های داخلی و داخل اروپایی از سر گرفته شد. اما وضعیت پرواز‌های طولانی همچنان مبهم است. از دیدگاه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، وضعیت حمل و نقل هوایی در سال ۲۰۲۴ به وضعیت پیش از بحران بازخواهد گشت.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو