پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رشد ۴۴ درصدی پروازهای خارجی در اصفهان/ راهکارهای مبارزه با کرونا در فرودگاه اصفهان چیست؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 320514 // // //


رشد ۴۴ درصدی پروازهای خارجی در اصفهان/ راهکارهای مبارزه با کرونا در فرودگاه اصفهان چیست؟

مدیرکل فرودگاه‌های اصفهان با اشاره به تعداد پروازهای اصفهان در تیرماه سال جاری گفت: در پی شیوع ویروس تا به امروز اقدامات لازم برای ایجاد محیط امن برای مسافران مطابق با آخرین دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.


رشد ۴۴ درصدی پروازهای خارجی در اصفهان/ راهکارهای مبارزه با کرونا در فرودگاه اصفهان چیست؟

حسن امجدی با اشاره به آمار پروازهای تیرماه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان اظهار داشت‌: در تیرماه سال جاری تعداد یک هزار و 250 پرواز در مسیرهای داخلی و52 پرواز در مسیرهای بین المللی در این فرودگاه انجام شده که شاهد رشد 8 درصدی در پروازهای داخلی و رشد 44.5 درصدی در پروازهای خارجی نسبت به خرداد ماه هستیم.

وی با اشاره به افزایش اقدامات فرودگاه اصفهان در راستای مبارزه با گسترش بیماری کرونا، بیان کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و با شروع طرح پیشگیری و مقابله با این ویروس، اداره‌کل فرودگاه‌های استان اصفهان از همان روزهای ابتدایی تا به امروز انجام اقدامات لازم برای ایجاد محیط ایمن و به دور از استرس برای مسافران را مطابق با آخرین دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان افزود: ویروس‌زدایی و ضدعفونی کردن تمای اماکن فرودگاهی از قبیل ترمینال‌های پروازی، ساختمان‌های اداری، عملیاتی و تجهیزات فرودگاهی به صورت مستمر و چند مرحله در روز، ویروس‌زدایی هواپیماها، ماشین آلات مستقر در رمپ پروازی و بار مسافران قبل از هر پرواز توسط شرکت‌های هندلینگ کننده، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی و خروجی در ترمینال پروازهای بین المللی و تب سنجی روزانه کارکنان و مراجعان اداره کل، از جمله مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه این فرودگاه از ابتدای شیوع ویروس کوید 19 است.

وی تصریح کرد: ناوگان تاکسیرانی فرودگاه، اتوبوس شرکت واحد ویژه فرودگاه و سرویس‌های ایاب و ذهاب پرسنل به صورت مداوم ضدعفونی می‌شود و وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک، دستکش، مایع و ژل ضدعفونی کننده در اختیار کلیه پرسنل به ویژه کارکنان واحدهایی که در تماس مستقیم با مسافران هستند، گذاشته شده است .

امجدی ادامه داد: سرویس مرتب و مستمر فیلترهای هواسازهای ترمینال‌های پروازی به منظور تهویه هر چه بهتر و سریعتر هوا و تعطیلی اماکن پرخطر از جمله اتاق سیگار، اتاق مادر و کودک و … و قطع آب سرد کن‌ها در ترمینال‌های پروازی از دیگر اقدامات مهم این فرودگاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا بوده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو