پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جعبه سیاه هواپیمای ساقط‌شده هند پیدا شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 320551 // // //


جعبه سیاه هواپیمای ساقط‌شده هند پیدا شد

جعبه سیاه هواپیمای مسافربری ایر ایندیا هند که به هنگام فرود در فرودگاه کالیکوت سقوط کرد پیدا شد.


جعبه سیاه هواپیمای ساقط‌شده هند پیدا شد

جعبه سیاه هواپیمای خطوط هوایی هند که دیروز هنگام فرود در فرودگاه بین‌المللی «کالیکات» این کشور دچار سانحه شد، در محل حادثه از سوی مقامات کشف شد. همچنین خبرگزاری «رویترز» گزارش داد دستگاه ضبط صدای کابین خلبان نیز یافت شده است.

اطلاعات ذخیره شده در جعبه سیاه، حاوی صدای کابین خلبان و اطلاعات در خصوص موقعیت هواپیما هنگام سانحه است که در تحقیقات در خصوص چرایی سوانح هوایی نقش مهمی ایفا می‌کند.

در تصاویر جدیدی که از هواپیمای سانحه‌دیده و محل حادثه منتشر شده، کابین خلبان چندین متر دورتر از بدنه هواپیما دیده می‌شود. مدیرکل هواپیمای کشوری هند، مقامات ارشد وزارت هواپیمای کشوری، مقامات فرودگاه محل حادثه و اعضای سرویس پیمایش هوایی این کشور امروز قرار است در جلسه‌ای در دهلی درباره حادثه رخ داده برای پرواز «ایر ایندیا اکسپرس» گفت‌گو کنند.

 

خطوط هواپیمایی هند دیروز اعلام کرد که یک هواپیما که از مبدا دوبی با ۱۹۱ مسافر پرواز کرده بود، هنگام فرود در فرودگاه کالیکات با حادثه مواجه شده است. رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که این هواپیما هنگام فرود در این فرودگاه در جنوب هند به دو قسمت تبدیل شده است.

این هواپیما که از نوع بوئینگ ۷۳۷ بوده هنگام فرود از باند فرودگاه منحرف شده است. به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، بنابر جدیدترین اطلاعات، در این حادثه ۲۰ نفر از جمله هر دو خلبان کشته شدند و ۲۲ نفر که حال آن‌ها وخیم است در بیمارستان به سر می‌برند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر/ خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین