پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقاد عابدزاده از نفوذی‌ها در سازمان هواپیمایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 320902 // // //


انتقاد عابدزاده از نفوذی‌ها در سازمان هواپیمایی

رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشوری حواشی پنج سال خدمت خود در این سازمان را تشریح کرد.


انتقاد عابدزاده از نفوذی‌ها در سازمان هواپیمایی

علی عابدزاده صبح امروز در مراسم تودیع خود از ریاست سازمان هواپیمایی کشوری و معارفه رئیس جدید این سازمان با بیان اینکه امروز در صنعت هواپیمایی هیچ وابستگی نداریم، گفت: حتی کاری کرده‌ایم که بودجه سازمان هواپیمایی را از بودجه دولتی مستقل کنیم.

وی ادامه داد: به آقای آخوندی گفتم که سنم به جایی رسیده که تا یکی، دو سال آینده بازنشسته می‌شوم. به وی پیشنهاد دادم که یک جوان انتخاب شود و ۱۰ سال در رأس سازمان بماند؛ هم این پیشنهاد را پذیرفت و هم فرد مورد نظر را انتخاب کرد، اما امکان اجرای آن فراهم نشد. این تفکر ازهم‌گسستگی مدیریتی به صنعت هوانوردی ضربه زده است.

عابدزاده افزود: این کار باعث شده تا آن‌هایی که قصد ضربه زدن به این صنعت را دارند، شناسایی نشوند.

رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: وقتی وارد سازمان هواپیمایی شدم، ده‌ها پرونده قضائی داشتیم، ولی به مرور آرامش را به این سازمان بازگرداندم و این آرامش به ایرلاین‌ها و فرودگاه‌ها هم کشیده شد.

عابدزاده گفت: واپس‌گرایان تمام صنعت هوانوردی را تحریف می‌کنند و با نامه‌نگاری این تحریف‌ها را به دست مسئولان می‌رسانند و باعث ناامیدی در صنعت هوایی می‌شوند. این افراد در دادسرا، نهاد‌های نظارتی و مجلس نفوذ دارند و تأثیرگذار هستند.

وی تأکید کرد: چهار، پنج نفر هستند که کارشناس همه چیز خواهند بود، اما در همه جا نفوذ دارند یک نفر را برج ۹ سال گذشته اخراج کردیم، اما الان برج ۵ است و هنوز دادگاهی انتظامی کارکنان دولت، وی را اخراج نکرده‌اند به دلیل آنکه نفوذ زیادی دارد.

عابدزاده به پرونده سقوط هواپیمای ایران ۱۴۱ (آنتونوف) در مسیر تهران – طبس اشاره و بیان کرد: در این پرونده می‌خواستند به دادگاه رشوه بدهند، اما ما آن‌ها را شناسایی کردیم؛ این کار‌ها خط علامت به دشمن بود تا سازمان هواپیمایی کشوری را در ایکائو (سازمان بین‌المللی هوانوردی) تحریم کنند، اما من جلوی آن‌ها را گرفتم، ولی متهم شدم که در نهاد‌های امنیتی نفوذ دارم.

وی به پرونده سقوط هواپیمای یاسوج اشاره کرد و گفت: صوت خلبان در VOICE Recorder ضبط شده که می‌گوید من هواپیما را در ارتفاع ۱۵ هزار پا فیکس کرده‌ام. کوه بالای ۱۴ هزار پا ارتفاع دارد؛ به خاطر همین سقوط کرد، اما می‌گویند ما صدایی نشنیده‌ایم.

عابدزاده گفت: در چند سال اخیر نتوانستند از من ایرادی بگیرند، گفتند مدرک عابدزاده ایراد دارد. من سال ۵۹ در سازمان هواپیمایی کشوری استخدام شدم. آیا می‌توان بدون مدرک دانشگاهی در جایی استخدام شد؟ گفتند مدرکش را دو ساله گرفته درحالی‌که دو سال نبود و پنج سال بود. حتی یک تابستان هم استراحت نداشتم. معدل لیسانسم ۸۸ درصد و فوق‌لیسانسم ۹۲ درصد بود.

وی درباره هواپیمای فلای‌چک گفت: به من گفتند فلای چک را گران خریده‌ای، این هواپیما را مهابادی نخرید و من خریدم؛ سند آن موجود است. ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو بود، ولی من به این نتیجه رسیدم که هواپیمای خوبی است و آن را ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو خریدیم یعنی ۲ میلیون یورو زیر قیمت. بعد گفتند آن را گران خریده‌اید. فردی که هویت آن معلوم نیست، به همه نامه می‌نویسد و می‌گوید می‌تواند هواپیمای فلای‌چک بخرد، اما هواپیمای آموزشی است.

رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشوری گفت: FIS آن هم سه میلیون و ۹۵۰ یورو بود، ولی رفتند سندسازی کردند و گفتند ۹۵۰ هزار یورو است. چرا همه به یک فرد بی‌هویت تو جه کردند؟

عابدزاده بیان کرد: ما سال‌ها در این حوزه با مشکلات متعددی مواجه بودیم. خبرنگاران به من می‌گویند چرا حرف نمی‌زنی؟ چون کار ما طوری بود که باید در حرف‌زدنمان دقت کنیم، عده‌ای نشسته‌اند تا ببینند ما چیزی بگوییم و در خارج برای ما پرونده درست کنند.

وی درباره پرونده هواپیمای اوکراینی گفت: ما در پرونده اوکراینی روسفید هستیم. می‌خواستند برای ایرلاین‌های ما پرونده‌سازی کنند، اما ما جلوی آن را گرفتیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تابناک


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو