پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تخلیه مواد پرخطر از فرودگاه بین‌المللی بغداد

تاریخ خبر: // کد خبر: 320918 // // //


تخلیه مواد پرخطر از فرودگاه بین‌المللی بغداد

انتقال امن مواد بسیار خطرناک از بخش ترانزیت هوایی در فرودگاه بین المللی بغداد تحت نظارت مستقیم «عمر الوائلی»، رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق انجام شده است.


تخلیه مواد پرخطر از فرودگاه بین‌المللی بغداد

سازمان گذرگاه های مرزی عراق از جابجایی امن مواد پرخطر موجود در فرودگاه بین المللی پایتخت این کشور خبر داد. پایگاه خبری «بغداد الیوم» در این باره گزارش داد که سازمان گذرگاه های مرزی عراق عصر امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در راستای عمل به دستورات «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر این کشور مبنی بر تشکیل یک کمیته فوری برای کشف مواد پرخطر (شیمیایی، دو کاره و نیترات آمونیوم) در تمامی گذرگاه های مرزی (زمینی، دریایی و هوایی) و اتخاذ همه تدابیر عملی و پیشگیرانه با دور ساختن آنها از مناطق و اماکن مسکونی، مواد پرخطر موجود در فرودگاه بین المللی بغداد تخلیه شد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، انتقال امن مواد بسیار خطرناک از بخش ترانزیت هوایی در فرودگاه بین المللی بغداد تحت نظارت مستقیم «عمر الوائلی»، رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق انجام شده و مرکز عملیات ملی نیز در جریان این مسئله قرار گرفته تا تیم اداره مهندسی نظامی وابسته به وزارت دفاع مامور تامین پرسنل و خودروهای مورد نیاز برای انجام این کار شود.

سازمان گذرگاه های مرزی عراق در پایان بیانیه خود نیز خاطر نشان ساخت که عملیات جابجایی مواد پرخطر از فرودگاه بین المللی بغداد با اقدام سریع و به صورت حرفه ای انجام شده جایی که مواد مذکور به مقصد امن خود در انبارهای اداره مهندسی نظامی وزارت دفاع این کشور انتقال یافتند.

لازم به ذکر است که دستور الکاظمی برای تشکیل یک کمیته به ریاست الوائلی و عضویت نمایندگان ادارات فعال در گذرگاه های مرزی عراق جهت تخلیه مواد پرخطر از همه پایانه های مرزی زمینی، بنادر و فرودگاه های این کشور پس از آن صادر شد که انفجار دو هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندرگاه شهر بیروت، پایتخت لبنان در روز سه شنبه هفته گذشته، خسارت زیادی به این شهر وارد کرده و تاکنون نزدیک به ۱۶۰ کشته و بیش از شش هزار زخمی بر جای گذاشته است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت جام نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو