پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رزمایش هوایی مشترک تروریست‌های سنتکام و اسرائیل

تاریخ خبر: // کد خبر: 320992 // // //


رزمایش هوایی مشترک تروریست‌های سنتکام و اسرائیل

منابع صهیونیستی از برگزاری یک رزمایش بین جنگنده‌های «اف-۳۵» تروریست‌های سنتکام و رژیم صهیونیستی در جنوب فلسطین اشغالی خبردادند.


رزمایش هوایی مشترک تروریست‌های سنتکام و اسرائیل

منابع صهیونیست از انجام یک رزمایش هوایی بین جنگندهای «اف-۳۵» تروریست‌های سنتکام حاضر در منطقه و نیروی هوایی رژیم اسرائیل  در جنوب فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گفته منابع خبری صهیونیستی، این رزمایش هوایی در بحبوحه وخامت اوضاع در خاورمیانه  با مشارکت جنگنده‌های اف-۳۵ نیروهای سنتکام و اسرائیل برگزار شد. در این رزمایش تمرین سوختگیری هوایی و مواجهه با انواع تهدیدهای زمینی و هوایی  و سنجش سامانه‌های مخابراتی مختلف انجتام شد.  از سوی نیروی هوایی رژیم اسرائیل، اسکادرانی از جنگنده های اف-۳۵ و اسکادران‌های ‌سوختگیری هوایی در این رزمایش حضور داشتند.

نیروی هوایی آمریکا نیز در بیانیه ‌ای اعلام کرده که این رزمایش مختص جنگنده‌های اف-۳۵ و شامل سوختگیری هوایی و حمله به اهداف  بوده است. وزارت جنگ اسرائیل نیز برگزاری این رزمایش در دوره همه گیری کرونا را نشانی از همکاری نزدیک تل آویو و آمریکا خواند.

رژیم صهیونیستی اینک شماری از این جنگنده‌های نسل پنجم را در اختیار دارد و گفته می‌شود نیروی هوایی این رژیم دو اسکادران از این جنگنده ها را در اختیار دارد.

در حالی که شرکت تسلیحاتی آمریکایی «لاکهید مارتین» برای تبلیغ جنگنده نسل جدید خود یعنی اف-۳۵ روی قابلیت رادارگریز و مخفی‌کار بودن آن تمرکز کرده است، اما خبر می‌رسد که این رادارهای جدید آلمانی توانسته‌اند این پرنده‌ها را شناسایی و رهگیری کنند.

نشریه تخصصی «ژورنال جنگ‌افزارهای شبکه‌محور» گزارش داد که شرکت آلمانی «هِنسُلدت» که به طور ویژه روی ساخت و توسعه شبکه‌های راداری فعالیت می‌کند، در آوریل ۲۰۱۸  توانست دو فروند جنگنده اف-۳۵ را ردیابی کند که در حال پرواز در نمایشگاه هوایی برلین بودند. شبکه جدید رادار غیرفعال این شرکت «توئین‌ویس» (TwInvis) نام دارد و توانسته بود این جنگنده‌ها را از فاصله ۱۵۰ کیلومتری شناسایی کند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو