پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تولید انبوه پهپادهای خودکار در سنگاپور برای مقابله با کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 321089 // // //


تولید انبوه پهپادهای خودکار در سنگاپور برای مقابله با کرونا

پلیس سنگاپور در جنوب شرق آسیا برای اولین بار به منظور کمک به اجرای تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا از پهپادهای بدون خلبان (خودکار) استفاده می کند. پهپادهایی که تولید انبوه آن ها در دستور کار شرکت سازنده قرار گرفته است.


تولید انبوه پهپادهای خودکار در سنگاپور برای مقابله با کرونا

به گزارش روزنامه “ساوت چاینا مورنینگ پست” ، این پهپادهای کوچک با وزن ۱۰ کیلوگرم به گونه ای برنامه‌ریزی شده‌اند که اقدامات مغایر با پروتکل‌های بهداشتی مانند تجمعات را ردگیری کنند و فیلم آن را برای پلیس ارسال کنند. دوره آزمایشی سه‌ ماه و نیمه استفاده از این پهپادها در منطقه‌ای صنعتی در غرب سنگاپور ، اولین باری است که پرواز پهپادهای خودکار بر فراز یک منطقه شهری تائید شده است.

“ران کراوس” مدیر اجرایی شرکت “ایروبوتیکس” (Airobotics) در این خصوص گفت: کاری که ما (با این پهپادها) انجام می‌دهیم بخصوص در مورد بیماری کووید-۱۹ این است که به پلیس در اجرای ماموریت‌های عادی کمک می‌کنیم زیرا شیوع کرونا اوضاعی ایجاد کرده که انجام وظایف پلیس ممکن است دشوار باشد.

آژانس علوم و فناوری سنگاپور (HTX)‌ در بهره‌برداری از این پهپهادها با پلیس همکاری دارد. این پهپادها قادر به مشخص کردن و رصد اماکن و مناطق خارج از دید ماموران پلیس سواره یا پیاده هستند. شرکت ایروبوتیکس که ۱۲۰ میلیون دلار اعتبار مالی جمع‌آوری کرده ،اعلام نموده که حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای تولید انبوه این پهپادها هزینه کرده است.

این کشور جزیره‌ای کوچک که به رعایت قوانین سختگیرانه شناخته شده است در ابتدا مورد تمجید جهانی برای مهار شیوع ویروس کرونا قرار گرفت اما پس از آن ، موارد ابتلا به کرونا از طریق خوابگاه‌های پرازدحام کارگران مهاجر افزایش افزایش یافت.
دولت- شهر سنگاپور با بیش از ۵.۵ میلیون نفر جمعیت از زمان شروع بحران کرونا تاکنون شاهد ابتلای ۵۴ هزار و ۹۲۹ نفر به بیماری کووید-۱۹ بوده که ۲۷ نفر از آنها جان باختند. از این تعداد ۴۸ هزار و ۳۱۲ نفر  نیز بهبود یافته اند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو