پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انعقاد تفاهم نامه همکاری برای افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 321138 // // //


انعقاد تفاهم نامه همکاری برای افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی

به منظور افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی و تربیت نیروی انسانی بومی در این حوزه، تفاهمنامه همکاری میان مدیران کل فرودگاه ها و آموزش و پرورش استان منعقد شد.


انعقاد تفاهم نامه همکاری برای افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی

به منظور افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی و تربیت نیروی انسانی بومی در این حوزه، تفاهمنامه همکاری میان مدیران کل فرودگاه ها و آموزش و پرورش استان منعقد شد.
عظیم طهماسبی، مدیرکل فرودگاه های استان در آیین انعقاد تفاهم نامه افزایش رشته های هنرستان هوانوردی اظهار کرد: اولین هنرستان هوانوردی توسط بخش خصوصی با همکاری اداره کل فرودگاه های خراسان جنوبی، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و ناوبری  هوایی ایران، آموزش و پرورش و استانداری خراسان جنوبی تاسیس شد.
وی با بیان اینکه در نخستین فراخوان 24 هنرجوی پسر بیرجندی ثبت‌نام کردند، تصریح کرد: هنرجویان دوره متوسطه می توانند در هنرستان هوانوردی استان تحصیل کنند.
مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه یکی از مهمترین راه های پیشرفت استان توسعه صنعت هوانوردی است، افزود: فرودگاه و صنعت هوانوردی زیرساخت اصلی و مهم ترین اصل درفرایند جذب گردشگر و سرمایه گذار است.
طهماسبی با اشاره به ارتباط تولید ناخالص ملی با صنعت هوانوردی، عنوان کرد: هر کجا که صنعت حمل و نقل هوایی توسعه یافته، قطب اقتصادی هم به آن سمت کشیده شده است.
وی، لازمه جذب گردشگر را منوط به توسعه راه های هوایی استان دانست و با اشاره به اینکه ما در خراسان جنوبی در مسیر تردد و سر راه عبور گردشگر نیستیم، ادامه داد: فرودگاه های استان با همکاری مردم و مسوولان طی چند سال اخیر جهش فوق العاده ای داشته است و در رنکینگ کشوری از درجه چهارم صعود کرده ایم و در درجه دوم قرار گرفته ایم.
مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه  در هنرستان هوانوردی بیرجند بیش از 40 هنرجو مشغول به تحصیل هستند، گفت: اکنون نیروی بومی متخصص در امور هوانوردی بسیار کم است و نیازمند آموزش‌های تخصصی در هنرستان هوانوردی و تربیت و افزایش نیروهای بومی متخصص بویژه در رشته‌های تعمیر و نگهداری هواپیما هستیم.
مدیرکل آموزش و پروش خراسان جنوبی نیز در آیین انعقاد تفاهم نامه اظهار کرد: اکنون بیش از 12 هزار هنرجو در 119 هنرستان استان مشغول تحصیل هستند.
وی با اشاره به تحصیل 42 درصد جمعیت دانش آموزان استان در رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای، تصریح کرد: پیش بینی می شود در افق 1402جمعیت هنرجویان هنرستان های استان 50 درصد رشد داشته باشد.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر جمعیت هنرجویان در بین 32 استان، رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: افزایش رشته های هنرستان هوانوردی استان یکی از برنامه های این اداره کل برای سال تحصیلی جدید است و امسال دو رشته مهمانداری و تعمیر و نگهداری هواپیما به رشته های موجود اضافه می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به مهیا بودن بسترهای فیزیکی، تجهیزات وامکانات برای حضور دانش آموزان درهنرستان ها و ادامه تحصیل در رشته های هنرستانی، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به شاخص های توسعه متوازن تحصیلی نیازمند برنامه ریزی مداوم و فرهنگ سازی برای استقبال دانش آموزان از ادامه تحصیل دررشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش هستیم.
این تفاهمنامه با هدف توسعه و تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی، ایجاد سازوکارهای لازم جهت هماهنگی در سیاستگذاری و اجرای صلاحیت حرفه ای در راستای سیاست های کلی نظام و قوانین برنامه ششم بر مبنای بند نهم فصل هفتم اهداف عملیاتی و راهکارهای سند تحول بنیادین طراحی، تدوین و امضا شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو