پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تخصیص 110 میلیارد ریال اعتبار جهت جابجایی جاده سقز به مریوان جهت تطویل باند فرودگاه سقز

تاریخ خبر: // کد خبر: 321177 // // // خبر مهم


تخصیص 110 میلیارد ریال اعتبار جهت جابجایی جاده سقز به مریوان جهت تطویل باند فرودگاه سقز

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه بدلیل تطویل باند فرودگاه این شهر، سه کیلومتر جاده فعلی سقز – مریوان به محل دیگری جابجا شده است، گفت: ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث این جاده جایگزین اختصاص یافته است.


تخصیص 110 میلیارد ریال اعتبار جهت جابجایی جاده سقز به مریوان جهت تطویل باند فرودگاه سقز

کامیل کریمیان اظهار داشت: فرودگاه سقز پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و در بازدید مسوولان استانی از این طرح بزرگ و تزریق اعتبار لازم، مشکل مالی ندارد و پیمانکاران با تمام توان مشغول فعالیت هستند.

وی یادآور شد: فرودگاه سقز در سال ۹۵ به عنوان یک پروژه خاتمه یافته خارج از دستور قرار گرفته بود که به همت استاندار کردستان و مسوولان وقت، دوبار به طرح اعتبار تزریق شد.

کریمیان اضافه کرد: هفته گذشته رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در بازدید از پروژه های شهرستان، اعتبار قابل توجهی برای سقز اختصاص داد که ۱۱۰ میلیارد ریال آن برای این جاده سه کیلومتری جایگزین است.

فرماندار ویژه سقز اظهار داشت: عزم مصمم دولت برای بهره برداری از فرودگاه سقز تا سال ۱۴۰۰ است و هر هفته جلسات ویژه با حضور و پیگیری استاندار کردستان و دیگر مسوولان برگزار می‌شود.

عملیات اجرایی فرودگاه سقز در سال ۱۳۸۴ و با استفاده از اعتبارات توسعه و توازن منطقه‌ای در ضلع جنوب شرقی شهر سقز، ابتدای جاده مریوان در زمینی به وسعت ۱۷۰ هکتار آغاز شد.

ترمینال فرودگاه، ساختمان‌های جانبی و توسعه عوامل پروازی، محوطه سازی، جابجایی حدود ۳ کیلومتر جاده سقز – مریوان، جابجایی دکل‌های برق فشار قوی، جابجایی خط فیبر نوری، رفع معارضان و تامین زیرساخت های از مواردی است که در این طرح مهم ارزیابی شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو