پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قصور در امداد رسانی، جان ورزشکار پاراگلایدر را گرفت

تاریخ خبر: // کد خبر: 321222 // // // //


قصور در امداد رسانی، جان ورزشکار پاراگلایدر را گرفت

یک ورزشکار پاراگلایدر‌ در زمان پرواز سقوط کرد و بر اثر امدادرسانی دیرهنگام جان خود را از دست داد.


قصور در امداد رسانی، جان ورزشکار پاراگلایدر را گرفت

روز جمعه علی عطارد یکی از ورزشکاران پاراگلایدر‌ کشورمان دچار سانحه شد. او به دلیل شرایط نامساعد جوی پس از چند ثانیه پرواز، سقوط کرد و جان خود را از دست داد. در این رابطه نکته تامل برانگیزی وجود دارد که آن هم صحبت‌های نزدیکان این ورزشکار، مبنی بر دیر رسیدن نیرو‌های امدادی به محل حادثه است.

علی رضا اثنی عشری مربی مرحوم علی عطارد اظهار داشت: روز جمعه حوالی ساعت ۵ بعد از ظهر علی عطارد در شرایطی که هوا کمی نامساعد بوده برای پرواز اقدام کرد. مقدار سرعت باد و جهت آن به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کرد و همین مسئله باعث سقوط او شد.

او افزود: در مرحله اول بچه‌ها متوجه شدند که او از ناحیه لگن و پا دچار شکستگی شده و او را به محل مناسب منتقل کردند تا آمبولانس برسد. ابتدا درخواست ورود هلی کوپتر داده شده، اما گفته می‌شود که به دلیل نزدیکی به غروب آفتاب امکان حضور هلی کوپتر نبوده است در حالی که چیزی حدود ۲ ساعت و نیم تا غروب مانده بود. بعد از اصرار فراوان مشخص شد که تنها ۲ هلی کوپتر در تهران بوده که آن‌ها هم به حادثه‌های دیگر اعزام شده بودند.

اثنی عشری ادامه داد: در مرحله بعدی منتظر اورژانس شدند که گفته می‌شود اورژانس به دلیل خاکی بودن جاده نتوانسته است بالا برود. در نهایت نیرو‌های اورژانس راضی شدند سه چهارم راه را بالا بروند و حدود یک ساعت طول کشیده تا بالای سر بیمار حضور پیدا کنند. بعد از ۴۰ دقیقه عطارد هوشیاری خود را از دست داده و عده‌ای سعی در احیا کردن بیمار داشتند و همزمان نیرو‌های اورژانس هم رسیدند، اما متاسفانه پس از تلاش طولانی نتیجه‌ای حاصل نشد و او را از دست دادیم.

او در ادامه بیان کرد: در مرحله اول به نظر می‌رسیده که دنده‌ها شکسته و وارد شش شده است، ولی گویا به خاطر شکستگی لگن مایع استخوان به خون رسیده و عطارد دچار آمبولی شده است که طی آن شش‌ها پر از آب شده و در نتیجه جلوی مجرای تنفسی او گرفته شده بود.

اثنی عشری افزود: مسلما اگر در این مدت زمان کوتاه هلی کوپتر می‌رسید، قطعا او اکنون در بین ما بود. شاید شکستگی، عطارد را مدت‌های زیاد اذیت می‌کرد، اما به طور قطع الآن پیش ما حضور داشت. نیرو‌های هلال احمر و اورژانس تهران به دلیل نبود امکانات نتوانستند حداکثر تلاش خود را به کار گیرند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو