پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مذاکره برای پرواز به اسپانیا، آلمان و ایتالیا + جزییات

تاریخ خبر: // کد خبر: 321356 // // // // // خبر مهم


مذاکره برای پرواز به اسپانیا، آلمان و ایتالیا + جزییات

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از مذاکره برای انجام پروازهای ایران به کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، آلمان و ایتالیا خبر داد و گفت:به احتمال زیاد تا اول سپتامبر (۱۱ شهریور) این پروازها راه اندازی شود.


مذاکره برای پرواز به اسپانیا، آلمان و ایتالیا + جزییات

در پی شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی کشورهای مختلف، پروازهای مسافری از بسیاری مبادی و به بسیاری مقاصد دنیا لغو شد و طی ماه‌های گذشته کشورهای بسیاری برای از سرگیری پروازهای مسافری خارجی خود با یکدیگر مذاکره کردند.

ایران نیز طی ماه‌های گذشته همین مذاکرات را در پیش گرفت و برخی از پروازهای خارجی خود را به صورت مشروط و با رعایت پروتکل‌های خارجی از سر گرفته است.

مقصود اسعدی سامانی – دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی- در این باره گفت: شرکت‌های هواپیمایی مانند ایران‌ایر برای پرواز به میلان، رم و مادرید در حال مذاکره و دریافت مجوز هستند و مذاکراتی را با آلمانی‌ها نیز آغاز کردند.

وی افزود: به نظر می‌رسد برای از سرگیری پروازهای اروپایی به ویژه به سه مقصد مذکور، مجوزهای لازم دریافت شده و احتمالا تا اول سپتامبر یعنی ۱۱ شهریور ماه این پروازها از سرگرفته می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره شرایط پروازهای خارجی در حال مذاکره اعلام کرد: قطعا همه کشورها پروتکل‌های بهداشتی خاص خودشان را دارند و این پروازها به صورت مسافری اما با رعایت شرایط بهداشتی و پروتکل‌ها این کشورها از سر گرفته خواهد شد و می توان به در اختیار داشتن تست منفی PCR کرونا برای مسافران و دیگر شرایط اشاره کرد.

وی تاکید کرد: قطعا همه مردم شرایط کلی درباره شیوع ویروس کرونا و چگونگی انجام از سرگیری این پروازها را می‌دانند و هر کشوری نیز متناسب با شرایط خودش و دیگر کشورها اقدام به اعمال شرایط بهداشتی میکند. بنابراین مردم خودشان باید قبل از خرید بلیط شرایط را مطالعه کنند و از آن خبر داشته باشند. ایرلاین‌ها نیز موظفند قبل از فروش بلیط این شرایط و پروتکل‌ها را به‌ اطلاع مسافران برسانند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو