پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توسعه پروازهای فرودگاه بیرجند پس از کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 321378 // // //


توسعه پروازهای فرودگاه بیرجند پس از کرونا

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر تعداد پرواز فرودگاه‌های استان پاسخگوی نیاز مرکز استان است، اما در راستای افزایش پروازها و پرکردن ساعات خالی و مورد تقاضای مسافرین تلاش می‌کنیم.


توسعه پروازهای فرودگاه بیرجند پس از کرونا

عظیم طهماسبی اظهار کرد: در چهار ماهه ابتدای سال جاری 310 پرواز از فرودگاه بین‌المللی بیرجند انجام شده است.

وی افزود: در 155 پرواز ورودی، 12 هزار و 144 مسافر و در 155 پرواز خروجی 12 هزار و 697 مسافر و در مجموع 24 هزار و 811 نفر مسافر از فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند در طی مدت یاد شده تردد کرده‌اند.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با بیان اینکه طی این مدت 205 هزارکیلوگرم بار نیز جا به جا شده است، تصریح کرد: تعداد مسافرین ورودی و خروجی به استان نسبت به چهار ماه ابتدایی سال گذشته با کاهش 20 درصدی رو به رو بوده است.

طهماسبی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و تصمیمات ستاد ملی کرونا باعث لغو بسیاری از پروازهای فرودگاه‌های استان در فروردین ماه سال جاری شد، اظهار کرد: فرودگاه بیرجند با آمادگی کامل و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچون بررسی مسافرین ورودی و خروجی، ضدعفونی بار همراه مسافر، ضدعفونی ترمینال‌ها، نمازخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و سایر موارد، میزبان مسافرین است.

وی افزود: از اوایل اردیبهشت ماه با مجوز ستاد ملی کرونا به تدریج پروازهای باطلی فرودگاه مجوز گرفته و هم‌اکنون فرودگاه بین‌المللی بیرجند با تعداد 26 پرواز در طول هفته مشغول خدمت‌رسانی است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر تعداد پرواز فرودگاه‌های استان پاسخگوی نیاز مرکز استان است، اما در راستای افزایش پروازها و پرکردن ساعات خالی و مورد تقاضای مسافرین تلاش می‌کنیم.

طهماسبی خاطرنشان کرد: برای استفاده هرچه بهتر مسافرین، پرواز سه‌شنبه هواپیمایی ایرتور در مسیر تهران-بیرجند-تهران که در ساعت 13 از فرودگاه بیرجند انجام می‌شد، به ساعات اولیه صبح منتقل شد و در صورت وجود مسافر کافی پرواز سه‌شنبه در ساعات پایان روز نیز به مجموع پروازهای این فرودگاه افزوده خواهد شد.

وی در خصوص پروازهای هواپیمایی آتا، گفت: این پروازهای هواپیمایی به دلیل مشکلات داخلی شرکت آتا تا اطلاع ثانوی لغو خواهد بود.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی افزود: با تلاش‌های اداره‌کل و مکاتبات انجام شده، چهار شرکت هواپیمایی آمادگی خود را برای برقراری پرواز در روزهای چهارشنبه و دیگر روزهای پیشنهادی اعلام کرده‌اند، اما همچنان در حال بررسی آمار و تقاضاهای استان هستیم و در صورت استقبال، همکاری لازم برای برقراری پرواز در ساعات و مقصدهای مورد درخواست مسافرین را انجام خواهیم داد.

طهماسبی خاطرنشان کرد: در فرودگاه طبس نیز طی چهار ماه ابتدایی سال جاری، 25 پرواز انجام شده است که طی این مدت 2100 نفر مسافر و 16 هزار کیلوگرم بار جا به جا شده است.

وی بیان کرد: در فرودگاه طبس هفته‌ای دو پرواز در مسیر تهران-طبس-تهران در حال انجام است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی بیان کرد: تلاش‌هایی برای برقراری پروازهای کیش صورت پذیرفته، اما با بررسی‌های صورت گرفته و بهره‌مندی از تجربیات استان‌های همجوار به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرایط کشور در خصوص جلوگیری از شیوع بیش تر ویروس کرونا با عدم استقبال مسافرین برای استفاده از پروازها به مقصد کیش رو به رو خواهیم بود که این امر موجب لغو زودهنگام پروازها خواهد شد.

طهماسبی یادآور شد: برقراری پرواز کیش بیرجند کیش منوط به بهتر شدن سلامت جامعه و استقبال هم‌استانی‌ها خواهد بود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو