پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پروازها و فرودگاه‌ها با کمک ناجا

تاریخ خبر: // کد خبر: 321423 // // //


کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پروازها و فرودگاه‌ها با کمک ناجا

فرمانده نیروی انتظامی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بر سخت گیرانه تر شدن پروتکل های بهداشتی کرونا در سفرهای هوایی تأکید کردند.


کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پروازها و فرودگاه‌ها با کمک ناجا

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با خلبان تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عصر دیروز سه شنبه ۲۱ مردادماه دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که تنی چند از معاونان فرماندهی نیروی انتظامی و فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور نیز حضور داشتند، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یکی از محورهای مهم ایجاد امنیت در فرودگاه‌ها و فراهم شدن آسایش و آرامش حاکم بر فرودگاه‌ها را مرهون حضور این نیروها دانست و گفت: از آنجایی که کنترل مرزهای هوایی کشور نیازمند نیروهای همیشه بیدار، سخت کوش و مردمی است این نیروها چه در گذشته و چه در آینده متضمن سفرهای آرام و همراه با امنیت مورد انتظار مسافران هوایی هستند و از این جهت که همواره عرصه را برای هرگونه تخلفی برای متخلفان تنگ کرده اند قابل تقدیرند.

دهقانی زنگنه همچنین جدیت نیروی انتظامی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک در فرودگاه‌ها را حاصل حس مسئولیت پذیری و انسان دوستی نیروی انتظامی به جهت دفاع از سلامت و عزم آنها در مهار شیوع کرونا دانست.

سردار اشتری نیز در این دیدار با تبریک انتصاب دهقانی زنگنه به ریاست سازمان هواپیمایی کشوری، ابراز امیدواری کرد: نیروی انتظامی مستقر در فرودگاه‌ها بتواند با هماهنگی سایر فعالان صنعت حمل و نقل هوایی آن طور که بایسته است رضایت مردم را فراهم کرده و با هرچه سختگیرانه تر شدن دستورالعمل‌های بهداشتی در فرودگاه‌ها، کمک به چرخه اقتصادی کشور و حفظ سلامت مسافران هوایی را محقق کند.

رضا جعفرزاده – سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری – درباره‌ی اقدامات سختگیرانه بهداشتی در فرودگاه‌ها و سفرهای هوایی اظهار کرد: از این به بعد و با هماهنگی بیشتر با نیروی انتظامی به هیچ وجه اجازه ورود به افراد بدون ماسک به فرودگاه‌ها را نخواهیم داد و اگر کسی پس از ورود به ترمینال‌ها ماسک‌اش را بردارد هیچ کس اجازه سرویس‌دهی و خدمات‌دهی به آن مسافر را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: قطعا با کسانی که در مراحل مختلف ورود و خروج مسافران از ترمینال‌ها و حتی در طول پرواز مرتکب تعلل و تخلف شده‌اند برخورد جدی می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که اگر مسافری علائم ویروس کرونا را داشته باشد و به فرودگاه‌ها وارد شود چه اقداماتی برای این مسافر در نظر گرفته شده است، گفت: اگر کسی پس از ورود به فرودگاه‌ها یکی از علائم مشکوک به ویروس کرونا را داشته باشد حق سفر با هواپیما را ندارد و اگر بلیت و کارت پرواز هم دریافت کرده باشد به او اجازه پرواز نمی‌دهیم و نمایندگان وزارت بهداشت برای انجام اقدامات بعدی به این مسافر بیمار رسیدگی می‌کنند.

جعفرزاده تاکید کرد: در مراحل مختلف ورود و خروج مسافران و چک کردن آنها نیروی انتظامی حضور دارد و بیشتر از سابق نظارت و سختگیری‌های خود را اعمال خواهد کرد همچنین به همه متولیان و مدیران ترمینال‌ها تاکید کرده‌ایم که باید مسافران و استقبال‌کنندگان پس از ورود به فرودگاه مورد نظارت جدی قرار گیرند تا ضمن استفاده دائمی از ماسک فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند همچنین به مهمانداران پرواز و شرکت‌های هندلینگ نیز این تاکیدات صورت گرفته تا همه مسافران در طول پرواز به صورت مستمر ماسک را روی صورت خود نگه دارند.

وی اعلام کرد: همه غرفه‌ها و فروشگاه‌های دارای ترمینال‌ها و صاحبان آنها باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و آنها نیز از ماسک استفاده کنند از سویی دیگر نیز به تمامی شرکت‌های هوایی اعلام کرده‌ایم در صورت پرواز به نقاطی از کشور که در وضعیت قرمز از نظر ابتلا به کرونا قرار دارند، نسبت به ضدعفونی هواپیمای خود اقدام کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در زمینه اقدامات پیشگیرانه، مجری قوانین و مصوبات ستاد مقابله با کرونا است و به هیچ وجه اجازه کوتاهی و تعلل به هیچ کس را نخواهیم داد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو