پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اجرای ۳۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و زیر بنایی در بخش بنادر و فرودگاههای کیش

تاریخ خبر: // کد خبر: 321454 // // //


اجرای ۳۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و زیر بنایی در بخش بنادر و فرودگاههای کیش

مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش از اجرای ۳۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و زیر بنایی در بخش بنادر و فرودگاه‌های کیش خبر داد.


اجرای ۳۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و زیر بنایی در بخش بنادر و فرودگاههای کیش

 علی عرب با بیان اینکه درحال حاضر 350 میلیارد تومان پروژه عمرانی و زیر بنایی در بخش بنادر و فرودگاه های کیش در حال اجراست، گفت: در صورت تامین اعتبار تمام پروژه ها تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه پروژه های زیر بنایی مختلفی همزمان با اجرای پروژه فرودگاه بین المللی کیش در حال اجراست، افزود: ترمینال جدید فرودگاه در مساحت 44 هزار مترمربع با ظرفیت استاندارد 6 میلیون مسافر در سال ،عملیات ساخت باند جنوبی فرودگاه که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
عرب گفت: سایت اصلی سوخت رسانی فرودگاه کیش با پیشرفت 50 درصد و تکمیل و بهره برداری مجموعه های پورت فرودگاهی از جمله فعالیت هایی است که با اتمام آنها بتوانیم فرودگاه کیش را به عنوان فرودگاه برتر کشور معرفی کنیم .
وی افزود: با تلاش تمامی دست اندرکاران امیدواریم باند جنوبی فرودگاه تا پایان سال به بهره برداری برسد و برج مراقبت هم نیازمند نصب تجهیزات جدید است و امیدواریم تمامی این موارد تا پایان سال به اتمام برسد.
مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاههای کیش درخصوص تفاوت میان فرودگاه مرز هوایی و فرودگاه بین المللی گفت: فرودگاه کیش از سالیان دور به عنوان فرودگاه مرز هوایی پروازهای بین المللی را به اقصی نقاط دنیا داشته  اما در کتاب AIPفرودگاهی از این پس فرودگاه کیش به عنوان فرودگاه بین المللی ثبت خواهد شد  و ما می توانیم ظرفیت پروازی خود به سراسر دنیا را افزایش دهیم.
علی عرب از اخذ گواهینامه فرودگاهی برای فرودگاه کیش خبر داد و گفت در مرحله دوم اجرای این طرح اخذ گواهینامه بین المللی فرودگاهی در دستور کار قرار گرفت .
وی افزود: فرودگاه کیش در سال 1398 با تلاش همکاران و گذراندن دوره های بازرسی و ممیزی که توسط سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد موفق به کسب گواهینامه فرودگاهی شد.
عرب با بیان اینکه پس از کسب گواهینامه فرودگاهی کسب گواهینامه بین المللی برای فرودگاه کیش در دستور کار قرار گرفت، افزود: به استناد ماده 6 آیین نامه احداث، توسعه و بهره برداری و مدیریت فرودگاه های غیر نظامی، تعیین فرودگاه بین المللی منوط به تصویب هیات وزیران و مستلزم دریافت گواهی نامه فرودگاهی و هم چنین رعایت قوانین ومقررات مربوطه و تامین الزامات، تجهیزات و تسهیلات موجود در انکس 9 از جمله گمرک، گذرنامه، بهداشت عمومی، قرنطینه گیاهی وحیوانی، خدمات سوخت رسانی هواپیما، خدمات تعمیر و سرویس هواپیما و وجود زیر ساخت های لازم است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو