پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در پرواز هوایی به سوریه محدودیت داریم

تاریخ خبر: // کد خبر: 321637 // // // خبر مهم


در پرواز هوایی به سوریه محدودیت داریم

حسن دانایی فر صبح امروز (چهارشنبه-۲۲ مرداد ماه) در نشست تخصصی مجازی در خصوص محدودیت پروازها به سوریه، اظهار کرد: ما در پرواز هوایی به سوریه محدودیت داریم و ایرلاین‌های دیگر به غیر از ایران به این کشور پرواز ندارند، البته مشکلات پروازهای هوایی مربوط به قبل از شیوع کرونا بود که با شیوع این ویروس مشکلات تشدید شد.


در پرواز هوایی به سوریه محدودیت داریم

حسن دانایی فر در خصوص محدودیت پروازها به سوریه، اظهار کرد: ما در پرواز هوایی به سوریه محدودیت داریم و ایرلاین‌های دیگر به غیر از ایران به این کشور پرواز ندارند، البته مشکلات پروازهای هوایی مربوط به قبل از شیوع کرونا بود که با شیوع این ویروس مشکلات تشدید شد، با این وجود از دو ماه قبل پروازها به سوریه برای رفت و آمد تجار ایرانی فراهم شده است، البته باید توجه داشت که تجار باید بدون هیچ محدودیت و آزاد از طریق آژانس‌ها اقدام به سفر کنند و برای سفر به سوریه نباید نیاز به رابط داشته باشند که فعلا این شرایط مهیا نیست.

مشاور معاون اول رئیس جمهور همچنین در خصوص راه دریایی به سوریه برای تجار، اظهار کرد: مشکل اصلی در تاخیری است که به کالا می‌خورد که باید مسافت ۱۵ تا ۲۰ روزه دریانوردی را طی کند، البته بعضا این مسافت زمانی ۱۰۰ روز هم طول می کشد.

بازگشایی قریب الوقوع فرودگاه‌ها در سوریه

دانایی فر گفت: از وزیر صنعت و راه و شهرسازی خواسته ایم تا شرایط را برای کاهش زمان رفت و آمد خطوط کشتی رانی به سوریه کمتر کند، البته سوری‌ها می گویند که مسیرهای کشتیرانی یک طرفه برای آنها به صرفه نیست و جابجایی کالا باید دو طرفه باشد.

حمل و پول از موضوعات اساسی تجارت است

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه توضیح داد: ایران زمانی وارد عراق شد که دیگران از نظر امنیتی، فیزیکی و روانی و امنیت سرمایه گذاری جرات وارد شدن به این کشور را نداشتند، اما شرایط به گونه ای بود که با وجود فشارهای آمریکا نمی توانند این رابطه را کاهش دهند، البته تفاوت تجارت ایران با عراق بحث حمل است و در حالیکه با عراق مرز مشترک داشتیم، هیچ مرزی با سوریه نداریم.

دانایی فر تصریح کرد: به طور قطع موضوع حمل و پول از موضوعات اساسی تجارت است و وعده هایی برای رفع این مشکل با تجارت ایران با سوریه داده شده است، اما نمی‌توانیم زمان دقیقی برای حل مشکل حمل و نقل کالا بدهیم.

وی در مورد تاثیر شیوع کرونا بر تجارت ایران با سوریه، گفت: سوریه از معدود کشورهایی است که کمترین آمار بیماران کرونایی را دارد، از طرفی تحت شرایط خاصی مسافران را می‌پذیرد و هنوز پروازهای عمومی صورت نگرفته و تنها پروازهای خاص برقرار است، اما لازمه ورود به سوریه منفی بودن تست کرونا است، در کل کرونا مانع جدی برای رفت و آمد تجار ایرانی نیست.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایسنا

بیشتر بخوانید:

تهدید هواپیمای مسافربری ماهان در آسمان سوریه توسط دو جنگنده ناشناس / آسیب دیدن برخی مسافران + فیلم

فعالیت خطوط پروازی سوریه بعد از هشت سال وقفه

انجام پرواز ویژه دمشق – بغداد برای بازگرداندن شهروندان عراقی


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو