پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش می‌یابد

تاریخ خبر: // کد خبر: 321761 // // // //


پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش می‌یابد

مدیر فرودگاه یاسوج از افزایش پروازهای این فرودگاه تا مهرماه خبر داد و گفت: هفته آینده پرواز آزمایشی دیگری داریم.


پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش می‌یابد

علی محسنیان اظهار داشت: پروازهای فرودگاه یاسوج تا مهرماه امسال افزایش می‌یابد و البته با پیگیری‌ که اکنون از سوی مسئولان استانی در حال انجام بوده این افزایش زودتر از مهرماه صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: هنوز نتیجه نهایی پرواز آزمایشی 13 مردادماه امسال با شرکت هواپیمایی هما به ما اعلان نشده که در زمان اعلام به طور حتم اطلاع رسانی‌ لازم انجام می‌گیرد.

محسنیان با تاکیدبر پیگیری‌های مسئولان استانی برای افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج، افزود: قرار است هفته آینده پرواز آزمایشی دیگری از سوی یکی دیگر از شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه یاسوج انجام شود.

مدیر فرودگاه یاسوج افزود: با مشخص شدن نتایج نهایی از سوی شرکت‌های هواپیمایی، اطلاع رسانی افزایش پروازها از طریق رسانه‌ها به مردم اعلان و ما امیدواریم به‌زودی شاهد افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج باشیم.

29 بهمن ماه سال 96 هواپیمای ATR72 شرکت هواپیمایی آسمان با 66 مسافر در ارتفاعات دنا سقوط کرد و موجب تعطیل شدن پروازهای فرودگاه یاسوج شد و با پیگیری مدیران فرودگاه پس از 77 روز از سانحه، پروازهای فرودگاه یاسوج از سرگرفته شد.

شرکت هواپیمایی آتا پروازهایی از یاسوج به تهران و بالعکس در این فرودگاه برقرار کرد اما پس از چند روز پروازها به دلیل آنچه شرکت آتا مشکلات حقوقی نامید تعطیل شد و شرکت هواپیمایی آتا از فرودگاه یاسوج رفت.

انجام تست پروازی ای تی آر هما در فرودگاه یاسوج / بررسی‌ها برای پروازهای جدید ادامه دارد + فیلم و تصاویر

فرودگاه یاسوج بعد از فرودگاه شهرکرد مرتفع ترین فرودگاه کشور است با این تفاوت فرودگاه شهرکرد در منطقه مسطح قرار دارد در حالی که فرودگاه یاسوج در کاسه قرار گرفته و این شرایط را برای نشست و برخاست هواپیما خاص می‌کند.

در سال 93 فرودگاه یاسوج یکی از محدودترین باندهای فرودگاهی کشور را داشت، طول باند آن 2600 متر وpcn(میزان فشردگی آسفالت در واحد متر مربع) آن نیز پایین بود و در 30 ماه بزرگترین پروژه عملیات خاکی کشور و استان با حجم یک میلیون و 300 هزار متر مکعب در فرودگاه یاسوج انجام شد.

pcn باند فرودگاه از 26 به 46 و طول باند نیز از 2600 متر به 3200 متر ارتقا یافت تا یکی از با کیفیت ترین باندهای فرودگاهی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد ساخته شود.

روشنایی باند فرودگاه یاسوج نیز کامل شده و در شرایط مه و شب نیز می‌تواند پرواز داشته باشد یعنی فرودگاه یاسوج شرایط لازم برای انجام پرواز در شب را دارد، ساخت فرودگاه یاسوج از جمله مصوبه‌های سفر خرداد ماه سال 73 رهبر معظم انقلاب به استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

فرودگاه یاسوج اکنون به گفته مدیر فرودگاه،کارشناسان هوانوردی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد هیچ مشکل و مانعی برای از سرگیری مجدد پروازهای مسافری تهران یاسوج و برعکس و دیگر شهرهای کشور ندارد.

هم اکنون با پرواز هواپیمای ماهان، ساعت پرواز روز جمعه شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به یاسوج 7 و 40 دقیقه و ساعت برگشت نیز ساعت 9 و 40 دقیقه از یاسوج به تهران است.

ساعت پرواز روز دوشنبه از تهران به یاسوج و بالعکس نیز به ترتیب 12 و 10 دقیقه و 14 و 10 دقیقه است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم

بیشتر بخوانید:

امکان برقراری پرواز های یاسوج با یکی از به روز ترین هواپیماهای دنیا فراهم می شود

از سرگیری پروازها بر فراز آسمان یاسوج

بازدید مشاور مدیرعامل از روند اجرای پروژه های فرودگاهی یاسوج

استمرار پرواز به شرط وجود مسافر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو