پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دولت برای انجام پروازها با 60 درصد ظرفیت، پیش‌بینی بودجه کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 321916 // // // خبر مهم


دولت برای انجام پروازها با 60 درصد ظرفیت، پیش‌بینی بودجه کند

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد: اگر دولت مصمم است که پروازها با 60 درصد ظرفیت باید انجام شود قطعاً بایستی پیش‌بینی بودجه و هزینه‌های لازم را که به ایرلاین‌ها تحمیل می‌شود را جبران کند.


دولت برای انجام پروازها با 60 درصد ظرفیت، پیش‌بینی بودجه کند

اخیرا معاون وزیر بهداشت در واکنشی تند نسبت به وضعیت انجام پروازها در شرایط کرونا گفته است: «ما اینجا برای کنکور کلی چانه‌زنی می‌کنیم که آیا کنکور با فاصله ۲ متری برگزار بشود یا نشود آن وقت در هواپیما شانه به شانه در یک لوله مسافر جابجا می‌کنیم!‌»

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در واکنش به این موضوع توضیح داد: آن چیزی سازمان هواپیمایی کشوری به ما اعلام کرده است که باید دو ردیف آخر هواپیما در پرواز خالی باشد که اگر احیاناً مسافری مشکوک و یا بد حال در پرواز مشاهده شد به این دو ردیف آخر منتقل شود، کاملا در پروازها رعایت می‌شود.

فیلم| گلایه تند معاون وزیر بهداشت از وضعیت پروازها

هواپیما یک لوله خالی نیست!

وی در ادامه افزود: ما منکر زحمات و تلاش‌های وزارت بهداشت که در این شرایط کرونا برای کشور کشیده‌اند، نیستیم، اما هواپیما یک لوله خالی نیست و هواپیما دارای سیستم تهویه است و هوا مرتباً جریان است و سیستم تهویه هر سه دقیقه یک بار هوای کل داخل کابین را عوض می‌کند.

انتقاد از عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پرواز کاسپین

طبق اعلام یاتا فاصله گذاری اجتماعی در پروازها اجباری نیست

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه در پروازها تمام پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت اعلام کرده است رعایت می‌شود، اظهار داشت: یاتا نیز به عنوان یک انجمن بین‌المللی به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده است که فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها اجباری نیست و اکنون ایرلاین‌های بزرگ دنیا نیز فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند.

عدم رعایت فاصله اجتماعی در‌ پرواز کیش ایر / بی توجهی ایرلاین سازمان منطقه آزاد به جان مسافران؟

دولت برای فاصله گذاری اجتماعی در پروازها باید پیش بینی بودجه کند

اسعدی سامانی با بیان اینکه اگر دولت در نظر دارد که پروازها با 60 درصد ظرفیت انجام بگیرد باید این را در نظر داشت که ایرلاین‌ها یک بنگاه اقتصادی هستند و این موضوع منجر به خسارت فراوان به ایرلاین ها خواهد شد، گفت: اگر دولت مصمم است که پروازها با 60 درصد ظرفیت باید انجام شود قطعاً بایستی پیش‌بینی بودجه و هزینه‌های لازم را که به ایرلاین‌ها تحمیل می‌شود را جبران کند. در غیر از این صورت این موضوع عملاً به منزله تعطیلی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی می‌شود چرا که رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها برای ایرلاین‌ها مرغون به صرفه نخواهد بود.

او ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی علی‌رغم خسارت‌های زیادی که در کرونا دیده‌اند کماکان سعی کرده‌اند پروازهای خود در راستای چرخه اقتصادی کشور دایر نگه دارند و این کمکی است که ایرلاین‌ها برای جابجایی مردم انجام می‌دهند.

سامانی با تأکید بر اینکه در این رابطه بایستی یک اتفاق نظری صورت بگیرد، گفت: در دنیا نیز پروازهای به همین شکلی که ایرلاین‌های داخلی انجام می‌دهند، صورت می‌گیرد.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز

بیشتر بخوانید:

پرداخت دو هزار میلیارد تومان وام حمایتی به شرکت‌های هواپیمایی/ انجام پروازها با 50 درصد ظرفیت

دولت از شرکت‌های هواپیمایی حمایت کند

وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو