پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مصدوم حادثه سقوط پاراگلایدر به بیمارستان سمیرم منتقل شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 321982 // // // // خبر مهم


مصدوم حادثه سقوط پاراگلایدر به بیمارستان سمیرم منتقل شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از حادثه سقوط یک دستگاه پاراگلایدر در روز جمعه در سمیرم خبر داد و گفت: مصدوم این حادثه توسط نیروهای این نهاد به بیمارستان سمیرم منتقل شد.


مصدوم حادثه سقوط پاراگلایدر به بیمارستان سمیرم منتقل شد

علی محمد هاشمی افزود: این حادثه ساعت ۱۲ و ۳۷ دقیقه امروز به پایگاه ” دولت قرین ” هلال احمر در شهرستان سمیرم گزارش شد و نیروهای امداد و نجات کوهستان هلال احمر در کوتاهترین زمان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این حادثه در ارتفاعات کوه اشکفت رز در سمیرم رخ داد، اظهارداشت: بر اثر سقوط این پاراگلایدر یک مرد حدود ۵۰ ساله مصدوم و از ناحیه لگن و پا دچار شکستگی شد.

قصور در امداد رسانی، جان ورزشکار پاراگلایدر را گرفت

هاشمی با اشاره به اینکه مصدوم این حادثه به بیمارستان سمیرم منتقل شد، اضافه کرد: در این منطقه در برخی مواقع تمرین‌های پاراگلایدر سواری انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: لازم است که در هنگام انجام تمرین‌هایی مانند پاراگلایدر سواری همه نکات ایمنی در نظر گرفته شود و افراد به تنهایی در محل ارتفاعات حاضر نشوند.

کوه و منطقه اشکفت رز در شمال شهر سمیرم بر فراز کوه ها و ارتفاعات بهرز قرار گرفته است؛ شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

چتربال سواری یا پاراگلایدر ( Paragliding) یک ورزش تفریحی و رقابتی مخاطره آمیز است. در هنگام پرواز، خلبان آن پروازی با ویژگی‌هایی مثل سبک وزنی و پرواز آزاد را به‌طور همزمان با یک چتربال که در واقع نوعی بادپر است تجربه می‌کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا

بیشتر بخوانید:

گره خوردن دو چترباز تهرانی روی کابل های فشار قوی برق + عکس

عمل نکردن تجهیزات ورزشکار «پاراگلایدر» را به کام مرگ کشاند

پزشک مشگین‌شهری بر اثر سقوط پاراگلایدر جان باخت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین