پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کشف ۲۴ میلیارد ارز قاچاق توسط پلیس فرودگاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 322127 // // // خبر مهم


کشف ۲۴ میلیارد ارز قاچاق توسط پلیس فرودگاه

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف 24 میلیارد ارز خبر داد و گفت: ۳۶ دستگاه هش برد (هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هم کشف شده است.


کشف ۲۴ میلیارد ارز قاچاق توسط پلیس فرودگاه

سردار حسن مهری با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاران بنده در پلیس فرودگاه شیراز به دو مسافر خروجی به مقصد دوبی مشکوک شده و در بازرسی از وسایل همراه آن‌ها انواع ارزهای خارجی به ارزش ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

وی افزود: با همکاری پلیس فرودگاه پس از کشف ارز قاچاق از وسایل آن‌ها، در نهایت پرونده در خصوص هر دو متهم دستگیر شده برای بررسی بیشتر تشکیل و به همراه ارز و کالای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

کشف ۳۶ دستگاه «هش برد» قاچاق

این مقام انتظامی با اشاره به دیگر اقدام ارزنده پلیس فرودگاه شیراز در کشف کالای قاچاق (برد ماینر) در عملیات مشترک با پلیس امنیت اقتصادی افزود: در پی رصد اطلاعاتی و اقدامات فنی توسط پلیس فرودگاه شیراز ۲ کارتن حاوی ۳۶ دستگاه هش برد (هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.

انهدام باند بزرگ کلاهبرداری شبکه ای فعال در کشور در فرودگاه مشهد + تصاویر

وی در خصوص جزئیات این کشف تصریح کرد: پس از اطلاع از اینکه افرادی قصد انتقال قطعات ماینر از شیراز به مقصد یاسوج را دارند با هماهنگی پلیس امنیت اقتصادی استان فارس و مقام قضائی موضوع در دستور کار پلیس فرودگاه شیراز قرار می‌گیرد.

سردار مهری افزود: دو اکیپ از کارکنان متبحر هر دو پلیس با رصد مسیر حرکت خودرو به مأموریت اعزام و با انجام اقدامات تأمینی و مراقبتی اقدام به توقف خودرو می‌کنند که راننده بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار می‌کند و پس از طی مسافتی کوتاه نهایتاً با هوشیاری پلیس، خودرو متوقف و متهم دستگیر می‌شود.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم وجود هرگونه مدارک مثبته گمرکی و قانونی، کالاهای مکشوفه به ظن قاچاق توقیف و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس امنیت اقتصادی می‌شود

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر

بیشتر بخوانید:

کشف بیش از ۶۴ کیلوگرم حشیش توسط پلیس فرودگاه مشهد

قاچاقچی ارز در فرودگاه گرگان دستگیر شد

نا امنی مرز‌های هوایی برای قاچاقچیان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو