پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعیین تاریخ اولین ماموریت عملیاتی کرو دراگون

تاریخ خبر: // کد خبر: 322144 // // //


تعیین تاریخ اولین ماموریت عملیاتی کرو دراگون

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ (دوم آبان ۹۹) را به عنوان تاریخ آغاز اولین ماموریت عملیاتی فضاپیمای «کرو دراگون» تعیین کرد.


تعیین تاریخ اولین ماموریت عملیاتی کرو دراگون

به گزارش پایگاه اینترنتی اسپیس فلایت، ناسا پس از ارزیابی داده های پرواز آزمایشی فضاپیمای «کرو دراگون» که اوایل ماه میلادی جاری به همراه دو سرنشین صورت گرفت، اعلام کرد که اولین پرواز عملیاتی فضاپیمای «کرو دراگون» متعلق به شرکت اسپیس ایکس با چهار فضانورد روز ۲۳ اکتبر (دوم آبان) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا انجام می شود.

قرار بود چهار خدمه مأموریت بعدی «کرو دراگون»   اواخر ماه سپتامبر به فضا بروند اما ناسا اعلام کرد که به دلیل شلوغی برنامه ایستگاه بین المللی فضایی،  این پرتاب به روز ۲۳ اکتبر موکول می شود.

در این ماموریت مایک هاپکینز فرمانده فضاپیما، ویکتور گلور خلبان، شانون واکر و سوچی نوگوچی متخصصان ماموریت از آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن، با فضاپیمای کرو دراگون عازم ایستگاه بین المللی فضایی می شوند. قرار است فضاپیمای کرو دراگون سوار بر موشک «فالکون ۹» از سکوی پرتاب  ۳۹A در مرکز فضایی کندی به فضا پرتاب شود.

با فرض پرتاب فضاپیمای کرو دراگون در روز ۲۳ اکتبر خدمه چهار نفره این فضاپیما حدود ساعت ۱۷ و ۴۷ دقیقه بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی به فضا پرواز می کنند . با این حال به دلیل تغییرات مدار ایستگاه فضایی بین المللی به دلیل نیروی آیرودینامیکی و مانورهای احتمالی مجدد، زمان پرتاب می تواند اندکی تغییر کند.

با پرتاب این فضاپیما در روز ۲۳ اکتبر،   هاپکینز و همکارانش روز ۲۴ اکتبر در ایستگاه بین المللی فضایی پهلو می گیرند و  یک ماموریت تحقیقاتی شش ماهه را در این ایستگاه در حال چرخش آغاز می کنند.

فضانوردان دراگون: اولین غذایی که پس از بازگشت به زمین خوردیم، پیتزا بود

این ماموریت فضاپیمای کرو دراگون که قرار است در ماه اکتبر انجام شود اولین پرواز سرنشین دار از سری پروازهای منظم رفت و برگشتی شرکت فضایی اسپیس ایکس به ایستگاه بین المللی فضایی خواهد بود.

این ماموریت که «کرو-۱» نامیده می شود به دنبال اولین پرواز خدمه دار کرو دراگون در جریان یک ماموریت نمایشی به ایستگاه بین المللی فضایی انجام می شود. در آن ماموریت  «باب بهنکن» و «داگلاس هارلی» روز ۳۰ مه، با راکت «فالکون ۹» که توسط شرکت فضایی اسپیس ایکس ساخته شده است به ایستگاه بین المللی فضایی رفتند.  این ماموریت که «دمو-۲» ( Demo-۲) نام داشت یک پرتاب تاریخی برای  شرکت فضایی اسپیس ایکس محسوب می شود، زیرا این شرکت پس از گذشت ۹ سال از بازنشستگی شاتل های فضایی ناسا،  برای اولین بار موفق شد فضانواردان را از خاک آمریکا به این ایستگاه منتقل کند.  هارلی و بهنکن یکشنبه دوم اوت( ۱۲ مرداد) به زمین بازگشتند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا

بیشتر بخوانید:

سی ان ان: پنتاگون کارگروهی برای مطالعه بشقاب پرنده ها تشکیل می دهد

فضانوردان ناسا مزاحم تلفنی شدند!

کپسول دراگون اسپیس‌ایکس به زمین بازگشت + فیلم و تصاویر

کپسول کرو دراگون فضانوردان ناسا را به زمین برمی گرداند

فضانوردان “کرو-۲” دراگون انتخاب شدند


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو