پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کلاهبرداری با عنوان تور‌های چارتری

تاریخ خبر: // کد خبر: 322224 // // // خبر مهم


کلاهبرداری با عنوان تور‌های چارتری

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی که با درج آگهی دروغین در سایت‌های واسطه‌گر اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد.


کلاهبرداری با عنوان تور‌های چارتری

سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: در پی شکایت جوانی ۲۵ ساله مبنی بر کلاهبرداری از وی در تور‌های چارتری در یکی از سایت‌های واسطه گر، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: این شهروند در یکی از سایت‌های مجازی با یک آگهی با عنوان تور‌های باورنکردنی با تخفیف‌های ۵۰ درصدی برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، وی برای انجام مقدمات ثبت نام در یکی از این تور‌ها از متقاضی درخواست واریز مبلغ ۳۲ میلیون ریال وجه به حساب خود می‌کند که متهم پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگو تماس نبوده است.
سرهنگ سلیمانی افزود: پس از تحقیق و بررسی، مأموران متوجه شدند که متهم این پرونده از شگرد‌های مختلفی برای درج آگهی خود از جمله بلیط هواپیما با تخفیف ویژه و رزرو هتل با ۵۰ درصد تخفیف استفاده می‌کرده است.
این مقام انتظامی گفت: کارشناسان پلیس فتا، موفق شدند متهم که خانمی ۲۳ ساله بود را شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی، آن را دستگیر کنند.
وی با بیان اینکه متهم در اظهارات خود با هدف کسب درآمد به ۴۰ میلیون ریال کلاهبرداری از چندین نفر اعتراف کرد، گفت: وی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.
رئیس پلیس فتا فارس از شهروندان خواست در خصوص تقاضا از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ گزارش کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو