پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمریکا در دریای چین جنوبی رزمایش برگزار کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 322256 // // //


آمریکا در دریای چین جنوبی رزمایش برگزار کرد

ناو هواپیمابر «یواس‌اس ریگان» در اوج تنش‌های دیپلماتیک واشنگتن-پکن، به انجام رزمایش در آبراه کلیدی دریای چین جنوبی پرداخت.


آمریکا در دریای چین جنوبی رزمایش برگزار کرد

نیروی دریایی آمریکا طی بیانیه‌ای از رزمایش یک فروند ناو هواپیمابر این کشور در منطقه مورد مناقشه دریای چین جنوبی خبر داد.

طبق این بیانیه، گروه تحت امر ناو هواپیمابر «یواس‌اس رونالد ریگان»، به بهانه کشتیرانی در آب‌های آزاد ایندوپاسیفیک، اقدام به انجام عملیات‌های پروازی و ثبات دریایی کرده است.

این رزمایش که دیروز جمعه برگزار شد؛ در اوج تنش‌های واشنگتن-پکن بر سر مسائل گوناگون چون تجارت، همه‌گیری کرونا و مناقشات هنگ کنگ و تایوان انجام شد.

واشنگتن ادعای مالکیت پکن بر آبراه کلیدی دریای چین جنوبی را به چالش کشیده و هر از گاهی با نزدیک شدن به جزایر مصنوعی که چین در این منطقه ساخته، به تنش‌های دیپلماتیک دو کشور دامن می‌زند.

طبق اعلام نیروی دریایی آمریکا، ناو هواپیمابر نیروی دریایی آمریکا روز جمعه (دیروز) در اقدامی تحریک‌آمیز در دریای چین جنوبی تمرینات نظامی برگزار کرد.

این تمرینات در حالی انجام شده که تنش‌ها بین چین و آمریکا فزونی گرفته است. واشنگتن چین را متهم می‌کند که به دنبال کسب امتیاز از همه‌گیری کروناست تا ادعاهای مالکیتی خود را در دریای چین جنوبی جلو ببرد.

به گزارش رویترز، چین اقدامات آمریکا در اعزام کشتی‌های جنگی به این منطقه و انجام تمرینات نظامی را محکوم و اعلام کرده چنین اقداماتی باعث بی‌ثباتی در منطقه می‌شود.

با تشدید تنش‌ها در دریای چین جنوبی و اعزام رزمناوهای آمریکا به منطقه، چندی پیش ارتش جمهوری خلق چین همزمان با برگزاری یک رزمایش، یک بمب‌افکن راهبردی خود را به نمایش گذاشت.

به نوشته «دیفنس ورلد» این بمب افکن «H-6J» (شیان) نام دارد و در حال حاضر دوربردترین هواپیمای نظامی ارتش این کشور است. این بمب افکن راهبردی قادر به حمل هفت تیر موشک کروز ضد کشتی فراصوت «YJ-12» است. این نخستین بار بود که ارتش چین به طور رسمی این هواپیمای بمب افکن را به نمایش گذاشت.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر / خبرگزاری فارس

دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو