پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع شرکت بوئینگ

تاریخ خبر: // کد خبر: 322284 // // //


تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع شرکت بوئینگ

دادگاهی در آمریکا در حال تحقیق در مورد جاسوسی یکی از مدیران ارشد سابق ناسا به نفع شرکت بوئینگ و افشای اسرار تجاری آن با هدف پیروزی بوئینگ در یک رقابت حرفه‌ای است.


تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع شرکت بوئینگ

این مدیر متخلف که دوگ لوورو نام دارد از مدیران ارشد برنامه پرواز فضایی انسانی ناسا بود و به طور غیرقانونی اطلاعات محرمانه ناسا را در اختیار بوئینگ قرار داد تا آنها بتوانند در رقابت برای طراحی فضاپیمای ناسا که قرار است در آینده انسان‌هایی را به کره ماه منتقل کنند، برنده شوند.

تحقیقات قضائی در این زمینه از 6 ماه قبل آغاز شده و لوورو به علت دغدغه‌های ناسا در این زمینه در ۱۹ ماه می گذشته مجبور به استعفا از ناسا شد. این استعفا دقیقاً یک هفته قبل از سفر دو فضانورد ناسا به ایستگاه بین‌المللی فضایی با فضاپیمای اسپیس ایکس رخ داد.

این مدیر سابق ناسا در یادداشتی که به مناسبت استعفای خود منتشر کرد، به طور ضمنی به خطایی که از وی سر زده و باید تبعات آن را بپذیرد اشاره کرد و علت استعفای خود را همین مساله دانست.

منابع مطلع می‌گویند وی در زمینه خرید تجهیزات جدید سیستم فرود انسان بر کره ماه نیز اعمال نفوذ کرده است. این تجهیزات در طرح آرتمیس ناسا برای اعزام اولین زن فضانورد به کره ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ناسا سال قبل فراخوانی را برای شرکت‌های فناوری خصوصی ارسال کرده بود تا آنها دستگاه‌هایی را برای فرود ایمن فضانوردان بر روی سطح ماه طراحی و ارسال کنند. در نهایت طرح بوئینگ در این زمینه پذیرفته شد و مشخص نیست اگر زد و بند غیرقانونی ناسا و بوئینگ در این زمینه ثابت شود، فراخوان یادشده تکرار خواهد شد یا خیر.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو