پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راه‌اندازی پیست اتومبیل‌رانی و موتورسواری در باند فرودگاه بوستان ولایت

تاریخ خبر: // کد خبر: 322491 // // //


راه‌اندازی پیست اتومبیل‌رانی و موتورسواری در باند فرودگاه بوستان ولایت

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از راه‌اندازی پیست اتومبیل‌رانی و موتورسواری در باند فرودگاه بوستان ولایت خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم طی دو ماه آینده شاهد برگزاری این دست تفریحات سالم و مفرح برای شهروندان باشیم.


راه‌اندازی پیست اتومبیل‌رانی و موتورسواری در باند فرودگاه بوستان ولایت

امیر محسنی با اشاره به راه‌اندازی پیست موتورسواری و اتومبیل‌رانی در بوستان ولایت با بیان اینکه در کلانشهر تهران به محل‌هایی برای تخلیه هیجان شهروندان نیاز داریم، اظهار کرد:  اتومبیلرانی و موتورسواری جزو ورزشهایی هستند که هیجان بسیار بالایی دارند و از آنجایی که در برخی مواقع شهروندان تمایل به استفاده از وسایل نقلیه به شکلهای نامتعارف در سطح شهر را دارند، موظف به ایجاد و توسعه پیستهای اتومبیل‌رانی و موتورسواری هستیم.

وی افزود: از طریق فدراسیون  اتومبیل‌رانی و موتورسواری کار را به نتایج خوبی رسانده‌ایم و در این راستا، جلسات خوبی با مسئولان مربوطه برگزار کرده‌ایم که منجر به امضای تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان ورزش و فدراسیون شده است؛ در این راستا مجموعه بوستان ولایت که به‌زودی دهکده ورزش را در آن راه‌اندازی خواهیم کرد برای پیست اتومبیل‌رانی و موتورسواری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: در سالهای گذشته در باند فرودگاه قلعه مرغی قدیم، مسابقات اتومبیل رانی برگزار می‌شد و در دهه 40 این باند تجربه برگزاری مسابقات مختلف را به خود دیده است؛ ما نیز در حال مهیا کردن این فضا برای استفاده شهروندان تهرانی در این دهکده ورزشی هستیم.

وی ادامه داد: کارهای مطالعاتی مشاور تقریبا در مراحل پایانی است اما متاسفانه به دلیل ابتلای تعدادی از مشاوران به کرونا، چند روز را از دست داده‌ایم اما با توجه به انجام 90 درصد  مطالعات، پیش‌بینی می‌کنیم طی دو ماه آینده شاهد برگزاری این دست تفریحات سالم و مفرح برای شهروندان باشیم.

محسنی خاطرنشان کرد: در دهکده‌های ورزش که در 4 نقطه تهران طراحی شده حدود 160 بازی و ورزش از سوی مشاور در حال طراحی است؛ هر ورزش و بازی که با فدراسیونی مرتبط باشد به آنها اعلام می‌کنیم تا از فضای موجود استفاده کنند؛ تا به امروز از 51 فدراسیون موجود با روسای 24 فدراسیون جلسه برگزار کرده‌ایم و تعاملات لازم برقرار شده است؛ در دهکده ورزش نیز زیرساخت فضای اتومبیلرانی محیاست و فضای موتورسواری کراس سرعت هم در همان مکان ایجاد خواهد شد.

به گفته محسنی، همه دهکده‌ها را بخش خصوصی  با مشارکت فدراسیون‌های تخصصی و هیئت‌های ورزشی اداره خواهد کرد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو