پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مثلث برمودا تاکنون 20 هواپیما را به درون خود کشیده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 322535 // // //


مثلث برمودا تاکنون 20 هواپیما را به درون خود کشیده است

گفته می‌شود بیشتر از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در منطقه برمودا ناپدید شده‌اند. گرچه بسیاری از گزارش‌ها از این منطقه، اغراق‌آمیز یا دروغ بوده است، اما واقعیت‌هایی نیز وجود دارند


مثلث برمودا تاکنون 20 هواپیما را به درون خود کشیده است

مثلث برمودا ناحیه‌ای بدنام در غرب اقیانوس اطلس شمالی است که به فعالیت‌های فراهنجار و مافوق طبیعی مشهور شده است.
گفته می‌شود بیشتر از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در این منطقه ناپدید شده‌اند. گرچه بسیاری از گزارش‌ها از این منطقه، اغراق‌آمیز یا دروغ بوده است، اما واقعیت‌هایی نیز وجود دارند.
 مثلث شیطان
۱۰ واقعیت باورنکردی برمودا

مثلث شیطان یا برمودا منطقه‌ای در بخش غربی اقیانوس آتلانتیک شمالی شامل سه راس برمودا، فلوریدا و پورتوریکو است. مساحت این ناحیه ۱۳۰۰ تا ۳۹۰۰ هزار کیلومترمربع برآورد می‌شود و یکی از پرترافیک‌ترین مناطق دریایی و هوایی به شمار می‌آید.

 پرواز شماره ۱۹

۱۰ واقعیت باورنکردی برمودا

شهرت مثلث برمودا پس از این واقعه جهانی شد؛ در سال ۱۹۴۵ اسکادران شماره‌ی ۱۹ نیروی دریایی ایالات متحده شامل پنج هواپیمای بمب افکن مجهز به اژدر در طول یک تمرین آموزشی معمولی در این منطقه به‌طور کامل ناپدید شدند. این هواپیما‌ها قبل از پرواز کاملا مجهز و چک شده بودند و آنچه بیشتر این حادثه را مرموز می‌کند ناپدیدشدن این اسکادران در هوای صاف و در زمان صلح است.

 آب‌های سفید

۱۰ واقعیت باورنکردی برمودا

قبلِ از دست دادن تماس رادیویی با سواحل جنوب فلوریدا، رهبر پرواز ۱۹ گزارش‌های مرموزی را مخابره می‌کند. به گفته‌ی وی همه‌چیز و حتی اقیانوس، حالت عجیبی به خود گرفته و آن‌ها در حال ورود به آب‌های سفید هستند، زمانی‌که هیچ چیز درست به‌نظر نمی‌رسد. با وجود تحقیقات طولانی دولت، هیچ خبری از این پنج هواپیما و ۱۴ خدمه‌ی آن پیدا نشد و به این ترتیب، نام شبح‌وار مثلث برمودا در ذهن‌ها تثبیت شد. گفته می‌شود آب‌های سفید حتی از فضا هم قابل مشاهده هستند.

 ستاره آریل

۱۰ واقعیت باورنکردی برمودا
اعتقاد بر این است که مثلث برمودا مسئول ناپدید شدن بیشتر از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در طول قرن گذشته بوده است. در ۱۷ ژانویه ۱۹۴۹ هواپیمای ستاره‌ی آریل متعلق به بریتیش ایرویز آمریکای جنوبی درحالی‌که از کیندلی به سمت کینگستون جامائیکا پرواز می‌کرد، در شرایط آب‌و‌هوایی کاملا آرام در این منطقه ناپدید شد و تاکنون هیچ اثری از هواپیما و ۷ خدمه و ۱۳ مسافر آن یافت نشده است.

 

 اعماق تیره

یافتن کشتی‌ها و هواپیما‌هایی که در این منطقه غرق شده‌اند کاری بسیار دشوار است. قسمت‌هایی از مثلث برمودا در عمیق‌ترین بخش اقیانوس اطلس قرار گرفته است، جایی که عمق آب به حدود ۹۲۰۰ متر می‌رسد بنابراین نباید انتظار یافتن غرق شدگان در این منطقه را به‌سادگی داشته باشیم. تصویر بالا کشتی غرق شده‌ی کارائیب را که توسط محققان سازمان ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده در سال ۲۰۱۱ کشف شد، نشان می‌دهد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو