پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گمشدن چمدان در فرودگاه و کارهایی که باید انجام دهیم!

تاریخ خبر: // کد خبر: 322563 // // //


گمشدن چمدان در فرودگاه و کارهایی که باید انجام دهیم!

با خرید بلیط هواپیما و انتخاب سفر هوایی باید با نکاتی درباره آن آشنا شوید تا بتوانید به راحتی و بدون دردسر به سفر خود پایان دهید.


گمشدن چمدان در فرودگاه و کارهایی که باید انجام دهیم!

با خرید بلیط هواپیما و انتخاب سفر هوایی باید با نکاتی درباره آن آشنا شوید تا بتوانید به راحتی و بدون دردسر به سفر خود پایان دهید.بدون شک هیچ کس دوست ندارد که چمدانش را گم کند این اتفاق هم ناخوشایند و هم وقت گیر است، اما متاسفانه گاهی اتفاق می افتاد.

وقتی متوجه می شوید که چمدانتان گم شده است چند کار وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به پیدا کردن و بازیابی وسایلتان انجام دهید که در ادامه به شما خواهیم گفت.

پس از این که چمدان خود را در قسمت تحویل بار پیدا نکردید اولین کاری که باید بکنید این است که به سرعت به ایرلاینی که از آن بلیط هواپیما خریدید اطلاع دهید چرا که مسئولیت چمدان ها به عهده ایرلاین می باشد.

سعی کنید قبل از حرکت به سمت فرودگاه یک عکس از چمدانتان بگیرید تا در مواقع نیاز بتوانید آن را به مسئولین فرودگاه نشان دهید.

حواستان باشد بر پشت کارت پرواز کاغذ تحویل چمدان ها چسبانده شده که حاوی یک بارکد می باشد که تمامی اطلاعات چمدان شما را مشخص می کند. این کاغذ را به هیچ عنوان نباید گم کنید.

در تمامی فرودگاه دفاتری مخصوص به اشیا گمشده وجود دارد که باید به آن ها نیز یک سر بزنید.اگر در قسمت گمشده ها نیز نبود باید برگه گم شدن چمدان را پر کنید، پر کردن برگه مفقودی بسیار مهم بوده و تقریبا می توان گفت به پیدا شده چمدانتان سرعت می بخشد.

نگذارید خستگی سفر این کار را به تعویق بیاندازد در همان دقایق اولیه گزارش چمدان گمشده را پر کنید. همراه این برگه عکس چمدانتان را هم تحویل دهید اینطور کار را راحت تر می کنید.

باید به صورت پیگیر با ایرلاین در ارتباط باشید تا به هیچ عنوان کار شما فراموش نشود. تقریبا می توان گفت پیگیری شما 60% روند پیدا شدن چمدان را افزایش می دهد.

گمشدن چمدان در فرودگاه و کارهایی که باید انجام دهیم!

همانطور که هر ایرلاین میزان بار مجزایی برای مسافران دارد قوانین گم شدن چمدانشان نیز متفاوت می باشد. بهتر است این قوانین را قبل از پرواز مطالعه کنید یا حتی در طول پرواز.

اگر بلیط هواپیما رفت و برگشت هر کدام با ایرلاینی متفاوت می باشد بهتر است قبل از بازگشت نیز قوانین مربوط به ایرلاین دوم را مطالعه کنید.

یکی از قوانینی که در اکثر ایرلاین ها وجود دارد این می باشد که ایرلاین موظف است اگر چمدان تا 24 ساعت پیدا نشد غرامتی برای خرید چند دست لباس و برخی وسایل ضروری بپردازد تا چمدانتان را پیدا کند.

اگر در شهر مقصد چمدانتان گم شود خیلی بدتر خواهد بود تا در پرواز بازگشت به خانه گم شود. چرا که در طول سفر شما حتما به وسایلتان نیاز خواهید داشت و این مسئله می تواند سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین مقداری پول، واچر رزرو هتل خارجی، داروهای ضروری، یک دست لباس سبک و هر چه که به آن نیاز دارید را در ساک دستی با خود به کابین ببرید.

گاهی اتفاق می افتد که چمدان شما به دلیل شباهت به چمدان دیگر مسافران جابه جا شده و گم می شود. بنابراین بهتر است قبل از حرکت روی چمدانتان را علامت گذاری کنید تا از گم شدن آن جلوگیری کنید.

برای این کار می توانید روی چمدانتان را یک برگه اسم کوچک بچسبانید یا به دسته آن پارچه یا ربانی آویزان کنید. اگر مشخصاتتان را روز چمدان بنویسید که خیلی بهتر خواهد شد.

یکی از اصلی ترین دلایلی که چمدان گم می شود، علامت نداشتن آن می باشد. البته گم شدن چمدان اتفاقی رایج نیست که تصور کنید حتما روزی برای شما نیز اتفاق بیافتد اما اگاهی داشتن از ان بسیار مهم می باشد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت فردا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو