پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سرگیری پروازها در فرودگاه یاسوج+فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 322649 // // // //


از سرگیری پروازها در فرودگاه یاسوج+فیلم

مدیر فرودگاه یاسوج از باز شدن پای شرکت هواپیمایی هما جمهوری اسلامی ایران به این فرودگاه خبر داد و گفت: این هفته دو پرواز آزمایشی داریم.


از سرگیری پروازها در فرودگاه یاسوج+فیلم

علی محسنیان ، اظهار داشت: دو پرواز آزمایشی امروز دوشنبه و پنجشنبه این هفته توسط هواپیمای ایرباس 140 مسافر در فرودگاه یاسوج انجام می‌گیرد.

مدیر فرودگاه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: به‌دنبال بهسازی‌ها و تغییرات اساسی صورت گرفته در فرودگاه یاسوج هم اکنون امکان نشست و برخاست هواپیمای ایرباس در این فرودگاه وجود دارد.

محسنیان با تشریح وضعیت کنونی زیرساخت‌های فرودگاه یاسوج برای پرواز هواپیمای ایرباس، خاطرنشان کرد: طول باند پرواز در این فرودگاه از دو هزار و 600 متر به سه هزار و 200 متر ارتقاء یافته که این ارتقاء می‌تواند زمینه ساز پروازهای هواپیماهای بزرگ باشد.

مدیر فرودگاه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرواز هواپیماهای با بدن متوسط اکنون در این فرودگاه امکانپذیر بوده و شرکت هواپیمایی ایرباس به همین خاطر در هفته جاری دو پرواز آزمایشی در فرودگاه یاسوج  انجام می‌دهد.

داد در صنعت فرودگاهی و هوانوردی فرودگاه یاسوج از شروع کار تاکنون دانست، یادآورشد: شرکت هواپیمایی ایرباس بعد از دو پرواز آزمایشی، نتیجه بررسی‌های خود را اعلان می‌کند.

وی گفت: بررسی‌های فنی و بازرگانی این شرکت بعد از پروازها آزمایشی انجام و البته استمرار پروازهای این شرکت در فرودگاه یاسوج به استقبال مردم، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی بستگی دارد.

مدیر فرودگاه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نتیجه بررسی‌های شرکت هواپیمایی ATR72 که ابتدای ماه جاری در این فرودگاه اقدام به پرواز آزمایشی کرده هنوز به ما اعلام نشده است.

محسنیان، قیمت پروازهای هواپیمایی ایرباس برای فرودگاه یاسوج را در شرایط کنونی 219 هزار تومان ذکر  کرد و اظهار داشت: قیمت عنوان شده به عقیده ما قیمت بسیار مناسبی برای استان کهگیلویه و بویراحمد  است.

وی گفت: پروازهای آزمایشی ایرباس امروز دوشنبه از ساعت 5 و 45 دقیقه صبح از تهران به یاسوج و ساعت 7 و 40 دقیقه از یاسوج به تهران انجام شد و زمان پرواز آزمایشی هواپیمایی ایرباس در روز پنج شنبه این هفته ساعت هفت و پنج دقیقه صبح از تهران به یاسوج و ساعت 9 صبح از یاسوج به تهران است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم / خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین