پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیرکل فرودگاه‌های گلستان : پروازهای فرودگاه گرگان ۵۰ درصد افزایش یافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 323040 // // //


مدیرکل فرودگاه‌های گلستان : پروازهای فرودگاه گرگان ۵۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان گفت: مشکل اصلی فرودگاه کلاله سوخت‌رسانی است و در صورت احداث جایگاه سوخت این فرودگاه به بهره برداری می‌رسد.


مدیرکل فرودگاه‌های گلستان : پروازهای فرودگاه گرگان ۵۰ درصد افزایش یافت

علی متانت اظهار داشت: پروازهای فرودگاه گرگان در حال حاضر به تهران، مشهد، زاهدان، زابل و کیش است و مسیرهای مدنظر مردم گلستان را شناسایی و پروازها را افزایش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه بیشترین تقاضای مسافران پرواز به تهران است، افزود: پرواز به کیش به صورت برنامه‌ای ادامه دارد و خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مسافران روبرو شده است، در فرودگاه گرگان پرواز چارتر نداریم و این موجب شده هزینه‌ها کاهش یابد.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان با اشاره به راه اندازی مسیرهای جدید برای پرواز از فرودگاه گرگان، گفت: برای راه اندازی یک پرواز جدید باید به ایرلاین اطمینان خاطر بدهیم و البته آزانس‌های هواپیمایی هم باید اطلاعات لازم درا در اختیارمان قرار دهند.

متانت ادامه داد: بیش از 50 سورتی پرواز در هفته از فرودگاه گرگان انجام می‌شود و برای برقراری مسیرهای جدید باید استقبال مسافران تضمین شده باشد.

وی با اشاره به افتتاح پروژه مجموعه ترمینال فرودگاه گرگان، بیان داشت: انتظار داریم برای افتتاح صفر تا صد پروژه تکمیل شده باشد و کار عمرانی ترمینال به پایان رسیده و در حال تجهیز آن هستیم، توسعه 18 هزار متری پارکینگ ترمینال، محوطه‌سازی 21 هزار متر مربع و ساختمان حفاظت و تشریفات باید تکمیل شود تا از این پروژه بهره برداری کنیم.

وی اضافه کرد: تعداد پروازهای فرودگاه گرگان در تیرماه نسبت به ماه قبل از آن 50 درصد افزایش داشت، در مجموع 200 پرواز در تیرماه انجام شد و حدود 20 هزار مسافر در این پروازها بودند.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان با بیان اینکه مشکل فرودگاه کلاله باید به صورت اساسی حل شود، گفت: اقدامات خوبی برای فعالیت فرودگاه کلاله انجام شده و مکاتباتی از طریق استانداری و مجمع نمایندگان استان داشتیم تا پروازهای فرودگاه کلاله به صورت دائمی باشد.

متانت افزود: تمام زیرساخت‌های لازم برای انجام پرواز از فرودگاه کلاله وجود دارد و مشکل اساسی جایگاه سوخت آن است و تا زمانی که مشکل سوخت رسانی این فرودگاه حل نشود نمی‌توانیم از آن بهره برداری کنیم.

وی ادامه داد: این آمادگی را داریم تا بر اساس شرایط، طرح جامع فرودگاه کلاله را برای احداث جایگاه سوخت در اختیار شرکت نفت قرار دهیم و شاهد پرواز در این فرودگاه باشیم.

متانت اضافه کرد: در صورت بهره برداری از فرودگاه کلاله و با توجه به تقاضای مسافران، هفته‌ای دو پرواز به زاهدان و زابل و دو پرواز به تهران خواهیم داشت و با توجه به حمایت‌های فرماندار کلاله و شهرستان‌های اطراف، به نظر مردم این منطقه استقبال خوبی از پرواز به استان سیستان و بلوچستان خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل دیگر زیرساخت‌های فرودگاه کلاله مانند احداث دیوار حفاظتی به طول 12 کیلومتر و اعتبار 12 میلیارد تومان در حال انجام است و بهسازی دیگر زیرساخت‌های این فرودگاه ادامه دارد. همچنین در حال رایزنی با بخش خصوصی هستیم تا بخش هوانوردی و آموزش خلبانی این فرودگاه را عملیاتی کنیم.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان در خصوص پرواز گرگان به اوکتائو قزاقستان، گفت: جلسات متعددی با اتاق بازرگانی، تجار و دیگر مقامات استان برای پرواز به اوکتائو داشتیم و موافقت ایرلاین هم اخذ شده و در صورت تضمین استقبال مسافران این پرواز راه‌اندازی خواهد شد.

متانت تاکید کرد: راه‌اندازی پروازها به استقبال مسافران بستگی دارد و اگر این ضمانت وجود داشته باشد ظرفیت داریم به هر نقطه داخلی و خارجی پرواز داشته باشیم.

وی یادآور شد: در طرح جامع فرودگاه‌ها برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیش بینی شده و نقشه راه 20 سال آینده فرودگاه گرگان آماده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو