پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لزوم ساماندهی وضعیت آرادکوه و مکان یابی جدید برای انتقال مرکز دفن

تاریخ خبر: // کد خبر: 323052 // // // خبر مهم


لزوم ساماندهی وضعیت آرادکوه و مکان یابی جدید برای انتقال مرکز دفن

رییس کل دادگستری استان تهران ساماندهی و بهبود وضعیت مرکز آراد کوه را ضروری دانست و بر لزوم مکان‌یابی جدید برای انتقال مرکز فوق تاکید کرد.


لزوم ساماندهی وضعیت آرادکوه و مکان یابی جدید برای انتقال مرکز دفن

صبح امروز محمد جواد حشمتی مهذب رییس کل دادگستری استان تهران به همراه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و مسئولان قضایی حوزه شهرستان ری از مرکز پردازش و دفع پسماندهای آراد کوه بازدید کردند.

وی در حاشیه این بازدید ضمن تأکید بر حفظ عناصر محیط زیست اعم از آب، هوا و خاک، حفاظت از عناصر محیط زیستی را از وظایف سازمان حفاظت محیط زیست بر شمرد و گفت: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، مرجع اعلام آلودگی سازمان حفاظت محیط زیست بوده و نظر این دستگاه حاکمیتی در حوزه آلودگی برای مجموعه دادگستری و حوزه قضایی قابل استناد است.

وی در ادامه ساماندهی و بهبود وضعیت مرکز آراد کوه را ضروری دانست و بر لزوم مکان‌یابی جدید برای انتقال مرکز فوق و بهبود و ارتقای سایت تولید کمپوست، مدیریت شیرابه و توسعه واحدهای زباله سوز با هدف کاهش پسماند دفنی تاکید کرد و گفت: شهرداری تهران باید با اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای رفع مشکلات محیط زیستی این مرکز همکاری لازم را داشته باشد.

رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: بازدیدها و ارزیابی های دوره‌ای از اقدامات اصلاحی شهرداری تهران جهت بهبود وضعیت آراد کوه انجام خواهد شد.

سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در این بازدید با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری در زمینه کاهش تولید پسماند، تفکیک از مبدأ پسماندها و جمع آوری آنها و اقدامات شهرداری تهران در زمان انتشار ویروس کرونا برای جمع آوری و دفع پسماندهای عفونی، گفت: به دلیل انباشت معضلات محیط زیستی در مرکز آراد کوه طی نیم قرن اخیر، لزوم مدیریت و ساماندهی آن با توجه به نزدیکی این مرکز به سکونتگاه های شهری و روستایی و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مورد تاکید است.

وی در ادامه با بیان اینکه معضلات محیط زیستی آراد کوه، امروز یک مسأله ملی شده و جهت مرتفع شدن مشکلات مرتبط باید همکاری های بین بخشی نیز افزایش پیدا کند، اظهار داشت: انجام مطالعات مکان یابی برای انتقال آراد کوه، استفاده از تکنولوژی های جدید برای تمرکز زدایی از آراد کوه و کاهش پسماند ورودی به این مرکز نظیر MRF ها، ارائه برنامه عملیاتی کوتاه مدت برای ساماندهی سایت کمپوست و دفع اصولی شیرابه با استفاده از فناوری های نوین از تکالیف شهرداری است و برای رفع مشکلات و معضلات محیط زیستی آراد کوه آماده همکاری با شهرداری هستیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو