پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هماهنگی با صندوق توسعه برای پرداخت وام خرید هواپیما/زیان ۷۰۰میلیون دلاری ایرلاین‌ها در کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 323078 // // // // خبر مهم


هماهنگی با صندوق توسعه برای پرداخت وام خرید هواپیما/زیان ۷۰۰میلیون دلاری ایرلاین‌ها در کرونا

وزیر راه و شهرسازی در خصوص صنعت هوایی کشور عنوان کرد: ایرلاین‌های ما خریدار هواپیما هستند و با راه‌ها و فرمول‌هایی که می‌دانند، هواپیمای مورد نیاز خود را تامین می‌کنند، امروز در شرایطی در کشور قرار داریم که بحران و یا کمبود هواپیما نداریم.


هماهنگی با صندوق توسعه برای پرداخت وام خرید هواپیما/زیان ۷۰۰میلیون دلاری ایرلاین‌ها در کرونا

محمد اسلامی در برنامه خبری ویژه : سند مادری طراحی شده که سند لجستیک کشور است و حمل و نقل را از مبدا تا مقصد برای بار و مسافر هم به لحاظ زیرساخت‌ها و هم به لحاظ سیستم‌ها و سامانه‌ها و وسایل حمل و نقل تنظیم کرده است تا در قالب یک برنامه بتوان اهداف کمی را محقق کرد.

بحران و یا کمبود هواپیما نداریم

اسلامی در خصوص صنعت هوایی کشور عنوان کرد: ایرلاین‌های ما خریدار هواپیما هستند و با راه‌ها و فرمول‌هایی که می‌دانند، هواپیمای مورد نیاز خود را تامین می‌کنند، امروز در شرایطی در کشور قرار داریم که بحران و یا کمبود هواپیما نداریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در یک سری از مسیر‌ها برخی سایز‌های هواپیما مورد نیاز است که بتوانیم تعداد پرواز را به یک سری از شهر‌ها و مقاصد بین المللی افزایش دهیم بنابراین با صندوق توسعه ملی هماهنگی شده تا تسهیلات در اختیار گذاشته شود، تا شرکت‌های هواپیمایی به طریقی که می‌توانند هواپیمای خود را تامین کنند.

۷۰۰میلیون دلار  ضرر ایرلاین ها در دوران کرونا

او ادامه داد: ۷۰۰میلیون دلار در این ۵ ماه زیان وارده به ایرلاین‌ها به دلیل کرونا بوده است، دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات کرونا را به بخش حمل و نقل به ایرلاین‌ها و شرکت‌های حمل و نقل ریلی تخصیص دادیم و عملکرد این دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان کمتر از ۳۰ درصد است و همه ایرلاین‌ها هنوز نتوانستند این رقم را دریافت کنند.

اسلامی بیان کرد: شرکت‌های هواپیمایی نباید تعدیل نیرو داشته باشند و باید پشتیبانی فنی از ناوگان خود را انجام دهند و باید از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای توسعه این ناوگان مبالغی در اختیار گذاشته شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا مجازات‌هایی را برای متخلفین در نظر گرفته است افزود: سازمان هواپیمایی کشوری و وزارتخانه پروتکل‌های بهداشتی را نظارت می‌کنند، باید رعایت پروتکل‌ها کنترل شود به محض اینکه شکایتی واصل شد موضوع را بررسی می‌کنیم بنابراین ضوابط قابل چانه‌زنی یا تخفیف نیست در ایران ستاد ملی تصمیم می‌گیرد و مصوبات آن لازم الاجرا است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو