پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | یازدهمین سری ماهواره‌های استارلینک عصرامروز پرتاب می‌شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 323140 // // //


یازدهمین سری ماهواره‌های استارلینک عصرامروز پرتاب می‌شوند

شرکت فضایی «اسپیس ایکس» عصر امروز- سه‌شنبه – به وقت تهران سری جدید ماهواره‌های استارلینک و سه ماهواره «اسکای‌ست» را به فضا پرتاب می‌کند.


یازدهمین سری ماهواره‌های استارلینک عصرامروز پرتاب می‌شوند

از پایگاه اینترنتی اسپیس،  قرار است در پرتاب امروز ۵۸ ماهواره «استارلینک» متعلق به شرکت «اسپیس ایکس»  به همراه سه ماهواره «اسکای ست» متعلق به شرکت «پلنت»  ساعت ۱۰:۳۱ صبح سه شنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(ساعت ۱۴:۳۱ دقیقه به وقت گرینویچ و ساعت ۱۹:۰۱ دقیقه به وقت تهران) سوار بر موشک «فالکون۹» از پایگاه فضایی «کیپ کاناورال»  در فلوریدا به فضا پرتاب شوند.

پرتاب امروز، ششمین پرواز بخش مرحله اول موشک فالکون ۹ خواهد بود و رکوردی جدید برای این موشک رقم خواهد زد. این پرتاب همچنین یازدهمین ماموریت پرتاب ماهواره‌های مخابراتی استارلینک نیز خواهد بود. وضعیت آب و هوا برای پرتاب امروز تا ۸۰ درصد مطلوب گزارش شده و احتمال دارد این پرتاب یک روز با تاخیر مواجه شود.

بر اساس این گزارش، پس از پرتاب و جدایی بخش مرحله اول فالکون ۹، این قسمت در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد. همچنین استقرار ماهواره ‌های اسکای‌ ست هم حدود ۱۲ و نیم دقیقه پس از پرتاب آغاز خواهد شد. ماهواره ‌های استارلینک نیز تقریبا ۴۶ دقیقه پس از پرتاب در مدار استقرار خواهند یافت.

ماهواره‌ های «استارلینک»  بخشی از برنامه اسپیس ‌ایکس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی با درخواست «الون ماسک»، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال مبنی بر اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی آغاز شد.

وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینک را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان‌ قیمت که می‌تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم کند، به ثبت رساند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو