پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای برای احیای گردشگری جمهوری آذربایجان

تاریخ خبر: // کد خبر: 323225 // // //


کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای برای احیای گردشگری جمهوری آذربایجان

رستوران‌ها و اماکن پذیرایی عمومی جمهوری آذربایجان پس از ماه‌ها تعطیلی امروز فعالیت خود را از سرگرفتند.


کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای برای احیای گردشگری جمهوری آذربایجان

رستوران‌ها و اماکن پذیرایی عمومی جمهوری آذربایجان پس از ماه‌ها تعطیلی امروز فعالیت خود را از سرگرفتند. این واحد‌های خدماتی و پذیرایی به دنبال کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور، براساس تصمیم جدید ستاد مبارزه با کرونا فعالیت خود را در فضای باز بارعایت برخی مقررات اعلام شده آغاز کردند. “میرزا میرزا یف”رئیس بخش خدمات مالیاتی وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان رعایت مقرراتی همچون فاصله اجتماعی بیش از یک و نیم متری مشتریان، محدودیت تجمع افراد در محوطه رستوران‌ها، اجباری بودن استفاده از ماسک برای ارائه دهندگان خدمات و همچنین ضدعفونی کردن محیط رستوران‌ها و میز‌ها و صندلی‌ها را از جمله بایسته‌های فعالیت رستوران هاو اماکن پذیرایی از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ شب اعلام کرد.
وی افزود: ناقضان این مقررات به میزان ۱۰۰ تا ۴۰۰ منات جریمه خواهند شد و درصورت تکرار تخلف این جریمه‌ها دوبرابرمی شوند. با فعالیت این رستوران‌ها و اماکن پذیرایی عمومی امکان بازگشت هزاران نفربیکار به محل کسب و کار فراهم شد
“ناطق جعفرلی” کارشناس اقتصادی در این زمینه گفت: با توجه به بیکار شدن بیش از ۷۰ هزار نفر به دلیل رکود بخش گردشگری در سایه کرونا در این کشور، از سرگیری فعالیت واحد‌های خدماتی و رستوران‌ها و اماکن پذیرایی عمومی می‌تواند گامی در راستای احیای بخش گردشگری داخلی باشد..
بخش گردشگری به عنوان دومین منبع درآمدزای اقتصاد جمهوری آذربایجان پس از نفت متحمل بیشترین خسارت ناشی از کرونا شده است . سال گذشته با ورود ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار گردشگر داخلی حدود ۳ میلیارد دلار از محل گردشگری داخلی و خارجی به اقتصاد جمهوری آذربایجان کمک شده است، ولی امسال با وجود پیش بینی ۶ درصد افزایش گردشگران نه تنها این رقم تحقق نمی‌یابد بلکه بخش گردشگری با رکود جدی هم مواجه شده است.
درحال حاضر از اواسط اسفند ماه گذشته با متوقف شدن پرواز‌ها خبری از گردشگران خارجی نیست و به علت ممنوعیت تردد بین شهری در این کشور در راستای مقابله با کرونا گردشگری داخلی هم غیرفعال شده است.
با توجه به احتمال برداشتن محدودیت ترددبین شهری از هفته آینده و از سرگیری فعالیت رستوران‌ها و اماکن عمومی ازامروز پیش بینی می‌شود بخش گردشگری داخلی این کشور تاحدی نفس بکشد
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو