پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز چهار بمب افکن آمریکا بر فراز شبه جزیره کره

تاریخ خبر: // کد خبر: 323388 // // //


پرواز چهار بمب افکن آمریکا بر فراز شبه جزیره کره

گزارش رسانه های کره جنوبی حاکی است چهار بمب افکن و چندین جت جنگنده آمریکا با هدف حمایت این کشور از ژاپن و کره جنوبی در برابر کره شمالی، بر فراز شبه جزیره کره به پرواز در آمده اند.


پرواز چهار بمب افکن آمریکا بر فراز شبه جزیره کره

یونهاپ روز چهارشنبه گزارش کرد: پرواز این جنگنده ها روز دوشنبه یک روز قبل از شروع رزمایش کره جنوبی و ایالات متحده انجام شد در رزمایش این دو کشور که با نام تمرینات تابستانی آغاز شده است و تا ۸ مرداد ادامه دارد ۱۰ جنگنده از آمریکا شرکت دارند.

طبق اعلام فرماندهی نیروی دریایی آمریکا مستقر در اقیانوس های هند و آرام، علاوه بر چهار فروند لانسر B-۱، دو بمب افکن B-۲ هم در این رزمایش مشترک در مرز مشترک دو کره و بر فراز شبه جزیره شرکت کرده اند.

بر اساس این گزارش، چهار فروند لانسر B-۱ و دو فروند بمب افکن B -۲ از پایگاه هوایی الس ورث در داکوتای جنوبی و یک فروند دیگر از پایگاه گوام به منظور شرکت در این رزمایش به منطقه پرواز کرده اند.

طبق این گزارش چهار جنگنده F-۱۵C از پایگاه هوایی کادنا ژاپن نیز برای مشارکت در رزمایش مشترک با کره جنوبی به بمب افکن های B-۱ و همچنین ناو هواپیمابر رونالد ریگان پیوسته اند.

ژنرال «کن ویلس باخ»  فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اقیانوس آرام گفت: قدرت منحصر بفرد ما به عنوان نیروی هوایی، توانایی ما در ایجاد اقدامات یکپارچه با متحدان و شرکای ما برای به چالش کشیدن رقبا در یک زمان و مکان از اهداف مورد نظر این رزمایش است.

وی افزود: ماموریت های نیروی هوایی همزمان ظرفیت و آمادگی ما را برای ارائه طیف گسترده ای از گزینه های فعال و مقیاس پذیر برای اعزام سریع نیروهای خود برای پشتیبانی از ماموریت هایمان برای اطمینان از یک رزمایش آزاد در اقیانوس هند و آرام را نشان می دهد.

کره شمالی همواره ضمن انتقاد از آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش های مشترک، از این رزمایش ها به عنوان تمرین حمله به کره شمالی نام می برد و با آن مخالف است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو