پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فردا؛ افتتاح خط تولید موتور جنگنده کوثر/رونمایی از دو محصول موشکی

تاریخ خبر: // کد خبر: 323414 // // // // // خبر مهم


فردا؛ افتتاح خط تولید موتور جنگنده کوثر/رونمایی از دو محصول موشکی

وزیر دفاع با بیان اینکه فردا با حضور رئیس‌جمهور سه افتتاح در حوزه صنایع دفاعی خواهیم داشت، گفت: خط تولید موتور هواپیمای کوثر افتتاح و از موتور توربوفن و دو محصول موشکی رونمایی خواهد شد.


فردا؛ افتتاح خط تولید موتور جنگنده کوثر/رونمایی از دو محصول موشکی

امیر حاتمی وزیر دفاع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز یک گزارشی از وضعیت دفاعی کشور و صنایع دفاعی در دولت تقدیم شد و در این گزارش پیشرفت‌های صنایع دفاعی در حوزه‌های مختلف مورد اشاره قرار گرفت.

امیر حاتمی گفت: همچنین فردا با حضور رئیس‌جمهور سه افتتاح در حوزه صنایع دفاعی خواهیم داشت و همینطور یک نمایشگاه و یک افتتاح خط تولید. خط تولید موتور هواپیمای کوثر با نام «موتور اوج» افتتاح خواهد شد. تولید این موتور مسیر خودش را طی کرده و نمونه‌ها تولید شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: یک موتور توربوفن نیز رونمایی خواهد شد. این موتور نسل چهار است و برای اولین بار است که در کشور ساخته شده است و امروز روی پهبادهای پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امیر حاتمی تاکید کرد: یک نمایشگاه پهبادی هم داریم که نمونه‌های مختلف پهبادی کشور که امروز تسلیح و تجهیز شده‌اند و در مأموریت‌های مختلف نیروهای مسلح ایفای مأموریت می‌کنند به مردم معرفی خواهند شد.

وزیر دفاع گفت: دو محصول موشکی هم رونمایی خواهد شد که فردا توضیحات در خصوص این محصولات ارائه خواهد شد.

امیر حاتمی در ادامه با اشاره به توافق امارات و رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اسرائیل یک رژیم غاصب است و حق مردم فلسطین را غصب کرده و یک رژیم جنایتکار است و ردپای جنایات این رژیم در ایران نیز دیده می‌شود.

وی افزود: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را توام با شر و جنایت و خیانت و مسائل مختلف امنیتی پیش بینی می‌کنیم، به همین دلیل تاکید کردیم اگر پای آنها به منطقه باز شود بلاتردید منطقه با این تبعات مواجه خواهد شد و مسئولیت این موضوع برعهده کسانی است که پای این رژیم جنایتکار را به منطقه باز می‌کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو