پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیمای ویژه رئیس سازمان امنیت روسیه در بلاروس فرود آمد

تاریخ خبر: // کد خبر: 323449 // // // خبر مهم


هواپیمای ویژه رئیس سازمان امنیت روسیه در بلاروس فرود آمد

با استناد به سامانه بین المللی رصد پروازها( FlightRadar ) اعلام کردند هواپیمای توپولوف-۲۱۴ و.پ.او با شماره بدنه ار.ای -۶۴۵۲۳ که ویژه سازمان هواپیمایی روسیه -برای ارائه خدمات به مقامهای ارشد روسی- است و الکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه از این هواپیما استفاده می کند، در فرودگاه مینسک پایتخت بلاروس فرود آمده است.


هواپیمای ویژه رئیس سازمان امنیت روسیه در بلاروس فرود آمد

دو رسانه روسی که مواضعی نزدیک به غرب دارند، اعلام کردند هواپیمای توپولوف-۲۱۴ و.پ.او از فرودگاه ونوکووا (ویژه پروازهای دولتی) در حومه مسکو به پرواز درآمده و در فرودگاه مینسک به زمین نشسته است.

هنوز دولت روسیه در مورد این هواپیما و اینکه چه کسی در آن قرار داشت، اطلاعاتی منتشر نکرده است.

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس در پی اعتراض ها به نتایج انتخابات در این کشور،  در روزهای اخیر دو بار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تماس تلفنی داشت.  وی پس از این تماس ها اعلام کرده پوتین به وی وعده کمک داده است.

به گفته لوکاشنکو، روسیه با توجه قرارداد اتحاد روسیه و بلاروس و تعهدات در پیمان سازمان امنیت جمعی که هر دو کشور عضو آن هستند، می تواند به بلاروس کمک کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این پرواز در حالی صورت گرفته که بلاروس به عنوان متحد نزدیک روسیه با بحران سیاسی در پی انتخابات ریاست جمهوری ۹ اوت روبروست.

هواپیمای دولتی روسیه حامل چندین تن از مقام‌های ارشد این کشور از جمله رئیس سرویس امنیتی روسیه بود که پرواز رفت و برگشت سریعی به بلاروس داشت و در ساعات اولیه امروز در مسکو به زمین نشست.

معترضان در بلاروس خواستار استعفای الکساندر لوکاشنکو،‌ رئیس جمهوری کشورشان شده‌اند چون بر این باورند که وی با تقلب بار دیگر در انتخابات پیروز شده است.

حال، توجه‌ها بر چگونگی واکنش روسیه به بزرگترین مشکل سیاسی در یکی از جمهوری‌های استقلال‌یافته از شوروی، از زمان بحران ۲۰۱۴ اوکراین که مسکو بعد از سرنگونی یک رهبر متحدش به دنبال اعتراضات مردمی مداخله نظامی کرد، جلب شده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا / خبرگزاری ایسنا

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو