پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سیاست نوسازی ناوگان هواپیماهای مسافری

تاریخ خبر: // کد خبر: 323739 // // // //


سیاست نوسازی ناوگان هواپیماهای مسافری

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، از مرحله آزمایشی موشک‌های کروز هوایی خبر داد.


سیاست نوسازی ناوگان هواپیماهای مسافری

امیر سرتیپ امیر حاتمی، در مصاحبه اختصاصی گفت: یک موشک کروز برد بلند هم برای هواپیما‌ها داریم که امیدواریم بتوانیم آن را به موقع به اتمام برسانیم.
وی افزود: کار برای تولید این موشک کروز برد بلند در وزارت دفاع با جدیت به پیش می‌رود و از آنجا که یک کار تحقیقاتی است اگر با مانع فنی روبرو نشود در موعد مقرر به نتیجه خواهد رسید.
امیر حاتمی با اشاره به اینکه وزارت دفاع در زمینه انواع موشک‌های کروز کار می‌کند، گفت: در نمایشگاه دفاعی ۲۲ بهمن سال گذشته هم موشک‌های کروز زمین به زمین هویزه و سومار به نمایش گذاشته شد که برد آن‌ها حدود هزار و ۴۰۰ کیلومتر است.
وی با اشاره به صعود ایران از رتبه بیست و سوم به چهاردهم در توان دفاعی، افزود: اگر سنجش دقیقی صورت بگیرد، حتما رتبه واقعی ما بالاتر از این رقم خواهد بود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: این رتبه بندی را موسسه‌های بین المللی براساس شاخص‌هایی انجام می‌دهند و قدرت رزمی کشور‌های مختلف را با تطبیق داده‌ها می‌سنجند و یک رتبه‌ای را اعلام می‌کنند.
امیر حاتمی افزود:، اما چون آن‌ها از یکسری ویژگی‌های ما مثل قدرت روحی، آموزش، ​ تجربه و انگیزه‌های الهی رزمندگان ما اطلاع درستی ندارند نمی‌توانند با دقت این توان دفاعی را بسنجند.
وزیر دفاع درباره مشارکت وزارت دفاع در تولید واکسن کرونا هم گفت: همکاران ما باتوجه به ظرفیت‌های بالایی که در حوزه‌های علم و فناوری در اختیار دارند، کمک موثری به همکاران وزارت بهداشت می‌کنند و ما امیدوار هستیم که بتوانیم در تامین واکسن کرونا هم نقش موثری ایفا کنی

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو