پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایران در جایگاه سوم فرودگاه‌های خاورمیانه و آفریقا

تاریخ خبر: // کد خبر: 323942 // // // خبر مهم


ایران در جایگاه سوم فرودگاه‌های خاورمیانه و آفریقا

بر اساس اطلاعات آمار تحلیلی ENAC، فرودگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۹ رتبه سوم اعزام و پذیرش مسافر را در خاورمیانه و آفریقا به دست آورده‌اند.


ایران در جایگاه سوم فرودگاه‌های خاورمیانه و آفریقا

گروه آمار و اطلاعات هوانوردی معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها اخیرا در مطالعه‌ای به بررسی و ارایه تحلیل وضعیت فرودگاه‌های ایران در خاورمیانه و جهان بر اساس بولتن تحلیلی ENAC پرداخته است.

بولتن ENAC، دو هزار  و ۶۹۰ فرودگاه در ۱۸۵ کشور جهان را بررسی کرده و ایران با ۵۵ کشور در منطقه خاورمیانه و قاره آفریقا در بین ۵۷ کشور و ۳۰۷ فرودگاه رتبه‌بندی شده است. در میان ۱۵ فرودگاه دارای بالاترین رتبه در دنیا فرودگاه اوهر شیکاگو در نشست و برخاست، فرودگاه آتلانتا در اعزام و پذیرش مسافر و فرودگاه هنگ کنگ در ارسال و پذیرش بار و پست اولین رتبه را دارند.

ایران در بین ۵۰ کشور دارای بالاترین رتبه‌ها در اعزام و پذیرش مسافر، رتبه ۳۴ را به خود اختصاص داده و در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۱ هزار و ۸۴۷ هزار نفر در فرودگاه‌های کشور جابه جا شده‌اند. فرودگاه‌های ایران در نشست و برخاست نیز با انجام ۴۱۹ هزار و ۵۲۰ پرواز، در میان ۵۰ کشور دارای بالاترین رتبه‌ها (رتبه چهلم) است.

همچنین سال ۲۰۱۹ در مجموع ۵۱۸ هزار و ۶۰۶ تن بار و پست در فرودگاه‌های ایران ارسال و پذیرش شده که رتبه ۳۱ را به خود اختصاص داده است. همچنین مطالعه وضعیت فرودگاه‌های ایران در میان ۱۵ کشور خاورمیانه و قاره آفریقا که دارای بالاترین رتبه‌ها در اعزام و پذیرش مسافر هستند نشان می‌دهد که کشور ما در جایگاه سوم پس از امارات و عربستان قرار دارد. همچنین در نشست و برخاست نیز پس از عربستان، امارات و آفریقای جنوبی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است و فرودگاه‌های کشور در ارسال و پذیرش بار و مسافر پس از امارات، قطر و عربستان در رتبه چهارم قرار دارد.

فرودگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۹، هشت درصد اعزام و پذیرش مسافر را در ناحیه خاورمیانه و آفریقا داشته و در میان ۵۷ کشور منطقه، فرودگاه‌های امارات، عربستان و ایران ۴۴ درصد از مجموع اعزام و پذیرش مسافر را به خود اختصاص داده‌اند.

شش فرودگاه ایران شامل مهرآباد، مشهد، امام خمینی (ره)، کیش، شیراز و اهواز در جایگاه ۵۰ فرودگاه برتر در اعزام و پذیرش مسافر ناحیه خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۱۹ بوداند و درصد رشد این فرودگاه‌ها به جز کیش نسبت به سال ۲۰۱۸ منفی بوده است.

چهار فرودگاه مهرآباد، مشهد، امام خمینی (ره) و شیراز در جایگاه ۵۰ فرودگاه برتر در نشست و برخاست پروازهای ناحیه خاورمیانه و آفریقا هستند درصد رشد آن‌ها نسبت به ۲۰۱۸ منفی بوده است.

هشت فرودگاه امام خمینی (ره)، مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اهواز، اصفهان و تبریز در جایگاه فرودگاه های برتر در ارسال و پذیرش بار و پست هوایی خاورمیانه و آفریقا هستند که درصد رشد آن‌ها به جز کیش و تبریز منفی بوده است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید

  1. با سلام!
    آیا نکته ای در تصویر بالا؛ تحت عنوان "ایران در جایگاه سوم فرودگاه های بین المللی خاورمیانه…." بنظر دفتر تحریریه نمیرسد؟؟؟؟

    غلط "Salam" در سر پل با یک " a" و در بالای ترمینال با 2 " a" "Salaam" نوشته شده!
    موفق باشید! تقیان

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو