پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ژاپن محدودیت ورود خارجی ها را تسهیل می کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 323997 // // //


ژاپن محدودیت ورود خارجی ها را تسهیل می کند

تلویزیون ژاپن اعلام کرد دولت این کشور قصد دارد ممنوعیت شدید ورود مجدد به ژاپن که به منظور مهار گسترش ویروس کرونا به اجرا درآمده بود را آسانتر کند.


ژاپن محدودیت ورود خارجی ها را تسهیل می کند

“ان. اچ. کی” روز شنبه گزارش کرد در حال حاضر دولت ژاپن ورود خارجی ها از ۱۴۶ کشور و منطقه را منع کرده است این محدودیت حتی برای خارجی هایی که اقامت دائم ژاپن را دارند و دانشجویان خارجی نیز اعمال شده است استثنائاتی برای تولد نوزاد و یا شرکت در تشییع جنازه خویشاوندان در نظر گرفته شده است.

اما درخواست ها برای تسهیل این محدودیت ها جهت تحریک از سرگیری فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در حال افزایش بوده است به همین منظور دولت تصمیم گرفته است تا به همه خارجی هایی که اقامت دارند اجازه ورود مجدد بدهد به این شرط که آزمایش «پی سی آر» کرونا را انجام داده و مدت دو هفته قرنطینه در هتل هایی که بدین منظور تعیین شده اند، را بگذرانند. این مشابه اقداماتی است که در حال حاضر برای ژاپنی ها اتخاذ می شود.

حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار خارجی دارای اقامت ژاپن هستند.

مقامات برای پاسخ به این درخواست در حال تدارکات برای افزایش ظرفیت انجام تست کرونا تا ۱۰ هزار نفر در روز از ماه آینده در ناریتا و دو فرودگاه بزرگ دیگر هستند.

این تصمیم دولت ژاپن در حالی است که دولت کلانشهر توکیو می گوید روز جمعه ۳۳۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را تائید کرده است این اولین بار در یک هفته گذشته است که تعداد کل موارد روزانه ابتلا به ویروس کرونا در توکیو از ۳۰۰ مورد بیشتر شده است.

جمع کل کسانی که نتیجه آزمایش آنها برای ویروس کرونا مثبت بوده است در حال حاضر در توکیو ۱۸ هزار و ۶۰۷ نفر است.

از آنجائیکه شرایط در توکیو شدیدا جدی است مقامات از ساکنان می خواهند تا مراقب و مواظب باشند این مقامات از مردم می خواهند تا از مسافرت به خارج از توکیو و بازگشت به زادگاه های خود و گردهمایی های شبانه خودداری کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو