پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از هواپیما‌های جاسوسی برای رصد اعتراضات در ایالات متحده

تاریخ خبر: // کد خبر: 324092 // // //


استفاده از هواپیما‌های جاسوسی برای رصد اعتراضات در ایالات متحده

وزارت دفاع آمریکا روز جمعه با اعتراف به استفاده از هواپیماهای جاسوسی برای رصد اعتراضات مردمی در شهرهای ایالت متحده اعلام کرد: رفتار آنان در مقابل معترضان قانونی بوده است.


استفاده از هواپیما‌های جاسوسی برای رصد اعتراضات در ایالات متحده

پنتاگون گزارش داد که استفاده از هواپیماهای شناسایی گارد ملی در چهار شهر ایالات متحده برای نظارت بر اعتراضات گسترده اخیر، قوانین ارتش برای جمع آوری اطلاعات را نقض نکرده است.

به تازگی در تحقیقاتی مشخص شده است که نیروی هوایی آمریکا از طریق هواپیماهای جاسوسی اطلاعات معترضان در شهرهای مختلف را مورد رصد قرار داده‌ است.

این تحقیقات به دستور مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سؤالات کنگره مبنی بر این که آیا ارتش با اقدامات غیرقانونی اعتراضات شهروندان آمریکایی را پس از مرگ جورج فلوید مورد رصد قرار داده است یا نه ، تهیه شده است.

به نوشته آسوشیتدپرس، استفاده از پروازهای جاسوسی برای رصد اعتراضات از جمله درخواست‌های دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای فرونشاندن ناآرامی‌های گسترده معترضان در شهرهای آمریکا بود.

بعد از قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی به دست نیروهای پلیس، موجی از اعتراض در سراسر خیابان‌های آمریکا به راه افتاد و با گذشت دو ماه هنوز برخی از این اعتراضات در شهرهای مختلف از جمله پورتلند در ایالت اورگان پابرجاست.

اعتراضات صلح آمیز مردم در پورتلند زمانی به خشونت کشیده شد که در تاریخ ۵ ژوئیه (۱۵ تیر) ماموران فدرال برای سرکوب ناآرامی‌های مدنی به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به پورتلند اعزام شدند. نیروهایی که حضورشان در هفته‌های گذشته نه تنها باعث کمتر نشدن اعتراضات نژادپرستی در پورتلند نشده بلکه استقرار این نیروها خشم معترضان را برانگیخته و به درگیری با نیروهای امنیتی منجر شده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شعار سال


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو